Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот Мади Ранчева » 03 Юни 2014, 12:55

И преди съм приготвяла домашен сапун, но не в истинския смисъл! Любимото ми беше да си сътворявам от твърд бебешки сапун – хидратиращ с масла или ексфолиращ с кафе, обаче ми се иска да си приготвя истински домашен сапун. :!:

В интернет има доста рецепти за направата на домашен сапун, но повечето са свързани със свинска мас, а не искам да използвам! :( Мисля си дали не може да стане с растителна мазнина, например слънчогледова, рапична, зехтин? :roll:

Имам и въпрос към тези, които са правили натурален домашен сапун - къде го приготвихте, при положение, че се използва сода каустик, пасатор и т.н., наистина ли го приготвихте в кухнята си? :o :? Аз лично ще се притеснявам много, след това да готвя в тази кухня и да използвам пасатора, колкото и добре да е измито всичко! :oops:
Дайте вашите съвети и помощта си, за да си направя домашен сапун!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот Коцева » 03 Юни 2014, 12:58

Ами до колкото съм чела може и със зехтин, обаче ми е интересно за пропорциите как са на мазнина и натриева основа :roll: навсякъде е написано различно :|
А ще напишеш ли рецептата и за домашния сапун от бебешки? :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот Kremiliya » 08 Дек 2014, 15:28

За истински домашен сапун имате предвид онзи, който са правили бабите ни, от мас ли? :Р
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот magda » 09 Дек 2014, 12:59

Предпочитам преправен сапун, да си призная, отколкото да меша всевъзможни бъркочи, за целта си купувам бебешки сапунчета и добавям към тях всевъзможни екстри, рядко го правя, но ми е любимо занимание! :D
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот Slavena » 10 Дек 2014, 16:58

magda написа:Предпочитам преправен сапун, да си призная, отколкото да меша всевъзможни бъркочи, за целта си купувам бебешки сапунчета и добавям към тях всевъзможни екстри, рядко го правя, но ми е любимо занимание! :D

То не изглежда като да НЕ правиш пак бъркоч : :mrgreen:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот YoLindi » 15 Окт 2015, 09:44

Аз това не мога да разбера защо си купуваш сапун, за да си "направиш" своя версия, абсолютно безсмислено е, при наличните видове, които съществуват и не само сапуни, душ гелове и подобни!
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот dinkog » 15 Окт 2015, 12:16

YoLindi написа:Аз това не мога да разбера защо си купуваш сапун, за да си "направиш" своя версия, абсолютно безсмислено е, при наличните видове, които съществуват и не само сапуни, душ гелове и подобни!

Така е, освен ако не държиш да сложиш някое точно определено и специално масло вътер ;)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот mihaella » 15 Окт 2015, 14:33

dinkog написа:
YoLindi написа:Аз това не мога да разбера защо си купуваш сапун, за да си "направиш" своя версия, абсолютно безсмислено е, при наличните видове, които съществуват и не само сапуни, душ гелове и подобни!

Така е, освен ако не държиш да сложиш някое точно определено и специално масло вътер ;)

Все пак си мисля, че каквото и да сложиш в самите сапуни, като масла, то не би дало този ефект, който се очаква.
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот Kaya » 15 Окт 2015, 14:39

Защо да не? Ако използваш за основа някой качествен био сапун, защо да не се получи ефекта, който искаш?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот Rali_hr » 15 Окт 2015, 15:29

А къде остана добрият стар домашен сапун. Някой има ли представа как се прави той? Много е ефикасен срещу петна. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта