Често уриниране без болка

Често уриниране без болка

Мнениеот ДВВ » 04 Юни 2014, 11:32

Здравейте!
Обикновено започва да ми се ходи често по малка нужда около овулация. По моите сметки на 28-и май трябва да ми е била овулацията, макар че не усетих никаква промяна в тялото си (болезнени гърди, често уриниране и т.н.) От сутринта на 30-и май започнах често да уринирам и имам усещане за неизпразнен мехур. Седя по 5 мин в тоалетната, усещам, че не съм си свършила работата до край, но сякаш нещо ме спира и пак имам усещане за пълен пикочен мехур. Болка не изпитвам, но ми е много непирятно през 10-ина минути да тичам до тоалетната, а като отида - почти нищо. Откакто започна това, по голяма нужда съм ходила в един ден 2 пъти. Преди ми се ходеше всяка сутрин. Дали има връзка?
Кой може да ми направи анализ на урината? Личния лекър? Или какъв специалист? Мислех си да пия Уринал Акут, но още не съм си взела.
ДВВ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:46

Re: Често уриниране без болка

Мнениеот ДВВ » 04 Юни 2014, 11:44

Забравих да кажа, че алкохол и кафе не пия. Само вода и сокове.
През ноември 2013 имах кандида, но се излекувах.
ДВВ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:46

Re: Често уриниране без болка

Мнениеот Viktor.Ivanov » 04 Юни 2014, 16:50

Висока кръвна захар?? Възможно ли е да е това?
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Често уриниране без болка

Мнениеот ДВВ » 04 Юни 2014, 17:15

Не знам. :(
Но започнах да усещам лека болка в единия яйчник и гърдите ме болят леко, което ме навежда на мисълта, че може би ми се е изместила овулацията... Дано да е това.
ДВВ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:46

Re: Често уриниране без болка

Мнениеот Sophia.G » 04 Юни 2014, 21:09

Ако имаш и сухота в устатата, бързо на преглед за кръвната захар, това може да е реален проблем.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Често уриниране без болка

Мнениеот ДВВ » 04 Юни 2014, 23:03

Не, нямам.
От сутринта до момента май нещата се поуталожиха. Все повече мисля, че всъщност сега ми е овулацията. Гърдите вече доста ме болят, усещам болка в единия яйчник и повишено желание за секс. В края на декември пих Ескапел и оттогава цикълът ми се разбърка доста. Последните 2 месеца ми дойде както очаквах, но явно все още нещата не са съвсем както преди. Чела съм и за други момичета, на които половин година им е бил разбъркан цикълът след Ескапел.
Много съм ви благодарна за мненията. Радвам се, че ми отговорихте. :)
ДВВ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:46

Re: Често уриниране без болка

Мнениеот Sophia.G » 05 Юни 2014, 09:13

ДВВ написа:Не, нямам.
От сутринта до момента май нещата се поуталожиха. Все повече мисля, че всъщност сега ми е овулацията. Гърдите вече доста ме болят, усещам болка в единия яйчник и повишено желание за секс. В края на декември пих Ескапел и оттогава цикълът ми се разбърка доста. Последните 2 месеца ми дойде както очаквах, но явно все още нещата не са съвсем както преди. Чела съм и за други момичета, на които половин година им е бил разбъркан цикълът след Ескапел.
Много съм ви благодарна за мненията. Радвам се, че ми отговорихте. :)

Това е добре, един хубав секс и много от проблемите минават!
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Често уриниране без болка

Мнениеот FramarLekari » 06 Юни 2014, 18:05

ДВВ написа:Здравейте!
Обикновено започва да ми се ходи често по малка нужда около овулация. По моите сметки на 28-и май трябва да ми е била овулацията, макар че не усетих никаква промяна в тялото си (болезнени гърди, често уриниране и т.н.) От сутринта на 30-и май започнах често да уринирам и имам усещане за неизпразнен мехур. Седя по 5 мин в тоалетната, усещам, че не съм си свършила работата до край, но сякаш нещо ме спира и пак имам усещане за пълен пикочен мехур. Болка не изпитвам, но ми е много непирятно през 10-ина минути да тичам до тоалетната, а като отида - почти нищо. Откакто започна това, по голяма нужда съм ходила в един ден 2 пъти. Преди ми се ходеше всяка сутрин. Дали има връзка?
Кой може да ми направи анализ на урината? Личния лекър? Или какъв специалист? Мислех си да пия Уринал Акут, но още не съм си взела.


Здравейте, ДВВ!

Освен честото уриниране и чувството за неизпразнен пикочен мехур след ходене по малка нужда, забелязвате ли други симптоми - дискомфорт ниско в корема, неразположение, парене при уриниране, често ходене по малка нужда през нощта, мътна (с наличие на "парцалчета") или неприятно миришеща урина, кръв в урината?
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Често уриниране без болка

Мнениеот ДВВ » 06 Юни 2014, 20:49

Здравейте, Framar!
Не, нямам други симптоми освен често уриниране, чувство на неизпразнен пикочен мехур, уринирам трудно и в малко количество. Вчера всичко сякаш беше отминало, но днес на обяд се започна отново. Все повече мисля, че е цистит. От възможните причини за появата му, които се отнасят до мен са простуда (краката ми винаги са студени, а напоследък колкото и дрехи да облека пак ми е студено), запек (по голяма нужда съм ходима 1 път от понеделник насам), по-интензивен сексуален живот.
В понеделник отивам при личната лекарка. Четох, че задължително трябва да се изследва урината, но честно да ви кажа, не мисля, че лекарката ми ще го направи. :(
ДВВ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:46

Re: Често уриниране без болка

Мнениеот FramarLekari » 07 Юни 2014, 16:32

ДВВ написа:Здравейте, Framar!
Не, нямам други симптоми освен често уриниране, чувство на неизпразнен пикочен мехур, уринирам трудно и в малко количество. Вчера всичко сякаш беше отминало, но днес на обяд се започна отново. Все повече мисля, че е цистит. От възможните причини за появата му, които се отнасят до мен са простуда (краката ми винаги са студени, а напоследък колкото и дрехи да облека пак ми е студено), запек (по голяма нужда съм ходима 1 път от понеделник насам), по-интензивен сексуален живот.
В понеделник отивам при личната лекарка. Четох, че задължително трябва да се изследва урината, но честно да ви кажа, не мисля, че лекарката ми ще го направи. :(


Здравейте, ДВВ!

Добре сте се насочили да посетите личния си лекар, който ще прецени дали имате нужда да изследвате урината си или, ако е необходимо, да Ви препрати за консултация със специалист - нефролог, уролог или гинеколог (първите симптоми при цистит могат да имитират гинекологично заболяване), който вече ще прецени дали имате нужда от допълнителни и по-подробни изследвания.
Междувременно може изключите от менюто си пикантните храни, да пиете повече течности, да се пазите от преохлаждане, да спазвате оптимален хранителен режим, с цел справяне със запека, както и да поддържате добра интимна хигиена.

Много полезни са листата от червена боровинка под формата на запарка, които може да откриете и в нашата аптека. Листата на червената боровинка се прилагат като пикочогонно и противовъзпалително средство при възпаления на отделителната система.

С най-добри пожелания,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта