Притеснително ли е скъсяването на месечния цикъл?

Притеснително ли е скъсяването на месечния цикъл?

Мнениеот Мади Ранчева » 04 Юни 2014, 15:56

Преди месеци започнах да пия масло от вечерна иглика, защото имах отвратително ПМС. Всичко утихна успешно, като не пиех маслото по цял месец, а две седмици преди месечния цикъл, докато не се появи нещо ново.

Месечният ми цикъл започна да се скъсява и съответно започнах да се притеснявам. Преди си беше на около 30-тия ден, понякога на 32, но не по-рано, последните няколко месеца започна точно на 28 дни, а последните два месеца на 25 – 26 дни. :shock:

Притеснявам се, тъй като съм чела, че скъсяването на месечният цикъл е пръв предвестник на климакса, но мисля, че все още ми е рано за това на 38 години съм.
Според вас, възможно ли е това да е причината или е по-скоро под влиянието на стрес, промяната на времето или нещо друго? :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Притеснително ли е скъсяването на месечния цикъл?

Мнениеот Ginger » 04 Юни 2014, 16:01

До колкото знам е нормално скъсяването на МЦ около тази възраст, но си е нормален физиологичен процес и не означава, че ще влизаш в менопауза! А и тези фактори, които си изброила ти, също не са за подценяване, особено ако ти самата усещаш, че живееш под стрес и напрежение... отпусни малко ;)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Притеснително ли е скъсяването на месечния цикъл?

Мнениеот S_Milenska » 24 Ное 2014, 12:15

Че това разстояние е нормално според мен, 28 дена си е супер. Няма място за притеснение :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Притеснително ли е скъсяването на месечния цикъл?

Мнениеот analizatorka » 14 Окт 2016, 16:20

Един път ако се случи, не е нещо притеснително. На всяка жена й е идвал такъв момент. Но ако всеки месец се наблюдават някакви промени и постоянно скъсяване, задължително преглед. Аз мислех, че не скъсяването, а по-рядкото идване на неразположението е признак за настъпване на менопаузата.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта