Досадните приятелки и техните обаждания!

Досадните приятелки и техните обаждания!

Мнениеот MGB » 06 Юни 2014, 11:05

Привет, момичета...
съвсем не е отскоро този проблем, но не знам дали има и решение за него, затова исках да се допитам до вас как реагирате на такива досадни обаждани от досадни приятелки! Предполагам всяка дама има поне по една досадна приятелка, която може да я държи на телефона с часове, обаждайки се в най-неподходящото време! :cry:

Вчера ми звъни едно такова девойче, още като погледна и изтръпвам. :mrgreen: Ами тя, милата ми приятелка глуповата си пада, прави секс с различни мъже без да се пази и после получавам многочасови обаждания, за да ми се оплаква! :oops: Пита ме какви хапчета да си купува и колко често да пие Ескапел :oops: , пита ме кога й е овулацията и дали ако е правила секс малко преди нея е възможно да е бременна, дали да отиде при гинеколожката си! :oops:
Слушам я с часове, но поне се чуваме рядко в месеца веднъж, мога да я преживея! :|

Имам друга приятелка, по-досадна, особено по телефона! Звъни ми късно вечер, опитва се да завърже разговор, понеже сме си изказали всичко, аз нямам какво да й кажа, мълчим си известно време, понякога си мисля, че е заспала, но НЕ?! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Вие имате ли досадни приятелки и как изтърпявате още по-досадните им обаждания? :roll: Отрязвате ли ги, дори и да става дума за нещо важно или винаги си ги изслушвате? :roll:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Досадните приятелки и техните обаждания!

Мнениеот valiopaf » 06 Юни 2014, 11:10

оооооооооооох, като започнат да звънят на жена ми ей такива "прителки" просто лошо ми става, ама тя нали е добричка и си ги търпи, после ми казва, че вече е изморена, питам я - защо ги слушаш, тя все отговаря, че човек трябва да има на кого да си излее мъката, иначе се събирало в тях, е, в крайна сметка се оказва, че несгодите на всичките й приятелки се събират в жена ми :(
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Досадните приятелки и техните обаждания!

Мнениеот MGB » 26 Юни 2014, 10:42

ами и аз съм на същото мнение от една страна, като жена ти, от друга ми идва в повече :( помня от часовете по философия, че има такива методи за разтоварване, които всеки би трябвало да си прилага, според мен, но уви, не зная какви са
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Досадните приятелки и техните обаждания!

Мнениеот xrisy_vd » 28 Юли 2014, 14:43

Кофти пръчки, все другите имат проблеми, ние нямаме. Аз спрях да вдигам телефона на такива, преди винаги отговарях, вече вдигам само на семейството си и на някои много близки хора. Имам комшийка, която все има нещо да каже, веднъж вкара детето ми в апартамента си и ме държи на вратата да си приказваме, бях на крачка да се обадя на съпруга си. Това е някакво болестно състояние, трябва да идат да се прегледат, каква е тая болезнена нужда да споделят и да искат съвети и като им дадеш съвет има реплика "Ама не то..." Такива хора просто трябва да им се покаже колко са досадни. Дълго време изслушвах всички, помагах със всичко на всеки, накрая естествено ми се отрази, започнах да получавам алергии от нерви. От тогава си казах, че няма да съм кош за душевни отпадъци. Просто хората трябва да си намерят начин да разтоварват- спорт, рисуване, нещо такова...
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Досадните приятелки и техните обаждания!

Мнениеот Ginger » 28 Юли 2014, 15:22

xrisy_vd написа:Кофти пръчки, все другите имат проблеми, ние нямаме. Аз спрях да вдигам телефона на такива, преди винаги отговарях, вече вдигам само на семейството си и на някои много близки хора. Имам комшийка, която все има нещо да каже, веднъж вкара детето ми в апартамента си и ме държи на вратата да си приказваме, бях на крачка да се обадя на съпруга си. Това е някакво болестно състояние, трябва да идат да се прегледат, каква е тая болезнена нужда да споделят и да искат съвети и като им дадеш съвет има реплика "Ама не то..." Такива хора просто трябва да им се покаже колко са досадни. Дълго време изслушвах всички, помагах със всичко на всеки, накрая естествено ми се отрази, започнах да получавам алергии от нерви. От тогава си казах, че няма да съм кош за душевни отпадъци. Просто хората трябва да си намерят начин да разтоварват- спорт, рисуване, нещо такова...

Хахахахха, много ми хареса изказването ти за "пръчките" :D :D ии да, със сигурност имат проблеми тези хора, то остави жените, ами има и такива мъже, ама те по-скоро си чешат егото, докато жените са откровени самотнички :( явно и за съжаление :(
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Досадните приятелки и техните обаждания!

Мнениеот xrisy_vd » 31 Юли 2014, 15:26

Ginger написа:
xrisy_vd написа:Кофти пръчки, все другите имат проблеми, ние нямаме. Аз спрях да вдигам телефона на такива, преди винаги отговарях, вече вдигам само на семейството си и на някои много близки хора. Имам комшийка, която все има нещо да каже, веднъж вкара детето ми в апартамента си и ме държи на вратата да си приказваме, бях на крачка да се обадя на съпруга си. Това е някакво болестно състояние, трябва да идат да се прегледат, каква е тая болезнена нужда да споделят и да искат съвети и като им дадеш съвет има реплика "Ама не то..." Такива хора просто трябва да им се покаже колко са досадни. Дълго време изслушвах всички, помагах със всичко на всеки, накрая естествено ми се отрази, започнах да получавам алергии от нерви. От тогава си казах, че няма да съм кош за душевни отпадъци. Просто хората трябва да си намерят начин да разтоварват- спорт, рисуване, нещо такова...

Хахахахха, много ми хареса изказването ти за "пръчките" :D :D ии да, със сигурност имат проблеми тези хора, то остави жените, ами има и такива мъже, ама те по-скоро си чешат егото, докато жените са откровени самотнички :( явно и за съжаление :(

Единствения мъж, който ми е изказал проблемите си е с женска психика :D да за съжаление понякога сме точно такива, но си мисля толкова ли им е приятно да будят съжаление към себе си, да са жалки чак? Че се нуждаем от подкрепа да, но съжаление, къде ни отиде самоувереността на жените, къде е самоуважението в случая, а искаме да бъдем уважавани,а не съжалявани? Извинявам се за лекото отдалечаване от темата, но първоизточника на цялото мрънкане и оплакване е тая нашата психика- смачкана от времето в което живеем.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Досадните приятелки и техните обаждания!

Мнениеот silver933 » 09 Яну 2015, 18:08

Ооо, жените обожават да си говорят с приятелки, пък и какво лошо? :))) Точно не се налага всичкото, което имат да изговорят да го казват на нас - мъжете им. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Досадните приятелки и техните обаждания!

Мнениеот Malina » 10 Яну 2015, 11:00

Аз нямам такива приятелки. Имам различни познати, те не ми звънят по телефона, за щастие вече е модерно да се пише по фейсбук, та решавам кога да продължа разговора и кога не. Но приятелка никога не ми е досадна, това е богатство. Когато приятелките ми имат нужда да се оплачат от нещо винаги съм насреща, когато аз имам нужда от тях, знам че и те са там. Защото никога не се знае кой в каква ситуация може да попадне, а повярвайте ми, няма да искате да бъдете самотници.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Досадните приятелки и техните обаждания!

Мнениеот Mon_ton » 10 Яну 2015, 15:09

Не звучи много приятно някой постоянно да те тормози по такъв начин, но мисля, че всеки нормален човек би се примирил, а и ако толкова ви пречи, то тези хора не бива да са в графата на приятелите ви и би следвало лесно да се отървете от тях като им кажете, че слабо ви вълнува как са. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Досадните приятелки и техните обаждания!

Мнениеот S_Milenska » 12 Яну 2015, 12:42

Mon_ton написа:Не звучи много приятно някой постоянно да те тормози по такъв начин, но мисля, че всеки нормален човек би се примирил, а и ако толкова ви пречи, то тези хора не бива да са в графата на приятелите ви и би следвало лесно да се отървете от тях като им кажете, че слабо ви вълнува как са. :)

И аз так асмятам, ако са ти приятели наистина, то ти не би трябвало да се оплакваш от тях.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта