Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот kauda » 02 Юни 2015, 14:17

miron написа:А някой да е чувал да има скара, която е с керамично покритие да речем, всичките са само с тефлон, тези по-новите, или на плоча тя пак е с тефлоново покритие, не че съм се втелявал особено много, ама от любопитство. :roll:

Не може да няма, но ще е доста скъпа, затова пък винаги можеш да използват барбекю на дървени въглища, които също не са полезни.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот fawla » 03 Юни 2015, 12:06

Май наистина не са полезни, дори четох че е доста вредно да се готви на въглища и затова го избягвам.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Rali_hr » 05 Юни 2015, 10:08

fawla написа:Май наистина не са полезни, дори четох че е доста вредно да се готви на въглища и затова го избягвам.
И това ли е истина? Не знаех, че се води и този тип готвене вредно! :shock:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот kauda » 10 Юни 2015, 11:37

Вземе си хубав керамичен тиган, подобен тип тава, едно, че се мият лесно и не залепват, второ, че са и наистина по-здравословни, пък и изглеждат много красиво :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот miron » 17 Юни 2015, 12:12

Разбрах, че ако тефлонът не е наранен и надраскан, то той не е вреден, само ако се наруши цялостта му. Така е и с всеки друг съд за готвене. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Lili_pili » 04 Яну 2017, 13:07

miron написа:Разбрах, че ако тефлонът не е наранен и надраскан, то той не е вреден, само ако се наруши цялостта му. Така е и с всеки друг съд за готвене. :)

и аз така си знам, но с взех керамичен тиган, готвя сн его и съм по-спокойна, на тефлона, колкото и да е скъп и модерен все залепва по него, не знам защо! Май не е чак толкова качествен, за колкото го водят.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот asdddwww » 04 Яну 2017, 15:40

От както се появиха керамичните готвя в такива, имам тиган с каменно покритие, избирам тях най-често и съм спокоен какво ям.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот svetlozara » 04 Яну 2017, 15:58

Никога не съм подбирала, вземам си най-евтините съдове в магазина, сякаш другите като струват по 50-100 лева ще са много по-добри, ако не се грижиш добре за тях все ще се развалят, много ясно
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Lyomi » 05 Яну 2017, 11:58

Най-евтините съдове веднага си проличава, че са такива :lol: . То не е до поддръжката им, а до материала, от който са направени. Купих си една евтина тенджера, която ми трябваше само заради размера си и затова реших да не давам много пари за нея. Съжалих сто пъти, като готвя в нея, всеки път ми загаря яденето, не знам какъв е този материал, от който е направена.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Pipilota » 05 Яну 2017, 12:46

Lyomi написа:Най-евтините съдове веднага си проличава, че са такива :lol: . То не е до поддръжката им, а до материала, от който са направени. Купих си една евтина тенджера, която ми трябваше само заради размера си и затова реших да не давам много пари за нея. Съжалих сто пъти, като готвя в нея, всеки път ми загаря яденето, не знам какъв е този материал, от който е направена.

колко евтина? аз ползвам обикновена тенджера на Luigy Ferrero за 15 лева си я взех, 3 литра, страхотна тенджера, много ми е удобна,мие се лесно, нищо не ми е загаряло.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта