Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот YoLindi » 10 Яну 2017, 10:20

Аз си купих един керамичен тиган или по-скоро покритието му е такова и забелязвам, че има парченца, много дребни, които сякаш са се отронили от това покритие. Явно самнителна работа е този тиган.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот silver933 » 14 Яну 2017, 11:25

YoLindi написа:Аз си купих един керамичен тиган или по-скоро покритието му е такова и забелязвам, че има парченца, много дребни, които сякаш са се отронили от това покритие. Явно самнителна работа е този тиган.

Не ми се е случвало, доста пари ли купи, ако е много евтин, ти сама можеш да си отговориш на въпросите що е така. У нас тигана с керамично подкритиебеше 40 лева, много съм доволен от него.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Yunona » 14 Яну 2017, 13:47

За мен най-безвредните съдове са тези от чисти материали, които не се променят при нагряване, без никакви покрития от вътрешната страна.
Ползвам тенджери, тави и други от чиста стомана, имам съдове за печене от чугун и стъкло.
Любимите ми две тенджери си купих преди точно 20 години - немски, стомана. Бяха много скъпи за тогавашния ми стандарт и месеци отделях пари за тях. Бяха общо 220 марки :) Това са основните тенджери у дома и се ползват непрекъснато.
Не харесвам емайлирани неща (емайлът може да се отлюпи) и нямам. Тефлоновите не са ми любими, но поддържам три тигана, които сменям стриктно всяка година. Долу-горе за толкова време покритието започва да се променя.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Яну 2017, 09:36

Харесвам много керамичните, че не са много скъпи, изглеждат добре. :) Но висшите неща са от чугун... :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Локумът » 02 Фев 2017, 15:30

Monika_Spasova написа:Харесвам много керамичните, че не са много скъпи, изглеждат добре. :) Но висшите неща са от чугун... :)

За в момента май са най-добрата алтернатива тея съдове. И ние у дома заменихме всички с такива, макар че имаме си стар комплект тенджери от време ОНО :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот fairy » 03 Фев 2017, 00:05

Те тенджерите от време оно не са ли по-добри от сегашните :smile: ? Поне са от хубав материал, по-истински.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот kalinka-kuku » 05 Фев 2017, 12:37

fairy написа:Те тенджерите от време оно не са ли по-добри от сегашните :smile: ? Поне са от хубав материал, по-истински.
Аз мисля точно обратното, едно време са готвили в много по-хубав материал, да, но не и безвреден, за разлика от сега. В момента е добре да се купят хубави качествени тенджери, да се инвестира голяма сума и да знаеш, че си имаш за цял живот, макар че моите са наследство от майка ми, тенджерите са скъпи и хубави, но не бих взела от най-старите, защото били от време оно, съответно по-качествени по задължение. Децата едно време с играчки, боядисани с оловна боя са играли... трябва ли да са по-хубави?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Ванила » 30 Яну 2019, 15:18

Керамичните, но пък са толкова скъпи. Колко ли от нас могат да си го позволят. А за готова храна - бамбуковите, но те също са адски скъпи и изискват специално третиране при почистване.
Аз лично още карам на тефлон.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Светлето » 07 Фев 2019, 11:18

Аз имам няколко керамични, но основно сме с тефлонови. Наистина са скъпи за стандарта в България.
Тефлоновите трябва да се пазят много и ако има дори и леко нарушение на целостта на покритието, трябва да се сменят, опасно е.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта