Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот kauda » 29 Май 2015, 08:14

Lollipop написа:Моите не са повредени и мисля да си ги ползвам, а и толкова рядко готвя в тефлон, имам си обикновени тенджери, алуминиеви ли какви са нямам идея, но ми вършат работа, сега ако кажете, че и те са вредни...

Аз също използвам обикновени, не мисля, че керамичните са кой знае колко качествени, особено на фона на това, че има тигани по 12лв. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Lollipop » 29 Май 2015, 08:35

kauda написа:
Lollipop написа:Моите не са повредени и мисля да си ги ползвам, а и толкова рядко готвя в тефлон, имам си обикновени тенджери, алуминиеви ли какви са нямам идея, но ми вършат работа, сега ако кажете, че и те са вредни...

Аз също използвам обикновени, не мисля, че керамичните са кой знае колко качествени, особено на фона на това, че има тигани по 12лв. :)


Е, те онези не подлежат на коментар просто, ако ще е такова, по-добре да е скъпия ми тефлон.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот kauda » 29 Май 2015, 08:52

Мхм... не знам вече с тея тенджери и чинии кое е по-доброто и кое е по-лошото. Затова в гювеча за най-сигурно.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Lollipop » 30 Май 2015, 12:16

Ако съдя по цената най-големият хит за тигани и прочие с каменно покритие, а и изглеждат много яко! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Kaya » 30 Май 2015, 14:09

Lollipop написа:Ако съдя по цената най-големият хит за тигани и прочие с каменно покритие, а и изглеждат много яко! :)

Доста са скъпи обаче, но изглеждат трайни, на каменното покритие няма кое да се развали, както се случва с тефлона, а и се предполага, че няма да се издуват от топлината, което пак е характерно за другите тигани. Но са страшно скъпи, тиган струва към 100лв. По Коледа имаше промоция в Карфур и ме еяд, че не успях да си взема тиган тогава. :(
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот S_Milenska » 30 Май 2015, 19:05

Мда, до скоро си купувахме тефлон за по 100лв сега камък, следващото какво ще е?
Аз се чудя тези тигани, които ги слагат в печката какви са, дори сега в мастър шеф ги гледам - вземат тигана и го слагат в печката :o ами дръжката му?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Май 2015, 20:14

Предлагам да си купим 1 тиган и да си го пускаме по куриер. :lol: Но ще ядем в чист съд! И аз питам за тиганите в мастър шеф ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Elica » 30 Май 2015, 21:46

rabotnata pchela написа:Предлагам да си купим 1 тиган и да си го пускаме по куриер. :lol: Но ще ядем в чист съд! И аз питам за тиганите в мастър шеф ;)

Той ще ни излезе златен хаха :))
Но сега да се върнем на керамичните съдове, някой сеща ли се, дали има алтернатива на глинените съдове за тиган? Сач ли ще да е :) На сач яйца не можем да си направим. :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот S_Milenska » 01 Юни 2015, 14:43

Много се втелясвате вече с тея съдове, в каквото и да сготвите от по-голямо значение е какво слагате в тигана.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот miron » 02 Юни 2015, 13:29

А някой да е чувал да има скара, която е с керамично покритие да речем, всичките са само с тефлон, тези по-новите, или на плоча тя пак е с тефлоново покритие, не че съм се втелявал особено много, ама от любопитство. :roll:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron