Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот draga.mihova » 09 Юни 2014, 19:24

Време е за подмяна на съдовете, в които готвим вкъщи, скоро бяхме купували, но никак не съм доволна. :(

Предполагам, че повечето са наясно, че тефлоновите съдове могат да бъдат опасни :!: , а последният път, в който купих и не знаех това не останах въобще доволна. Покритието пада лесно, почистването става трудно, а и в последствие става вредно използването им.

Иска ми се да си купя възможно най-безвредните съдове за готвене, съответно и лесни за почистване, гледах някакви машини за готвене на пара и не само, за различни безвредни начини на готвене, но не мисля, че са особено практични, като се има предвид моята малка кухня. :oops:
В какви съдове готвите вие, и кой е най-безвредния материал за съдове, според вас?
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Мади Ранчева » 09 Юни 2014, 19:28

Аз предпочитам йенското стъкло, ако ще ползваш тавички, най-добре такива, има сега и съдове с керамично покритие, но нито за йенските съдове, нито за керамичните можеш да си сигурна, че са наистина такива, за съжаление :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Kaya » 16 Мар 2015, 11:48

Мади Ранчева написа:Аз предпочитам йенското стъкло, ако ще ползваш тавички, най-добре такива, има сега и съдове с керамично покритие, но нито за йенските съдове, нито за керамичните можеш да си сигурна, че са наистина такива, за съжаление :?

Е как за йенските да не си сигурен, стъклото си е стъкло :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Mon_ton » 16 Мар 2015, 13:11

У нас готвя в керамични съдове, както си имам и обикновени тави, в наши дни много моди се навъдиха за тези съдове и май никой не знае каква е истината.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Мар 2015, 13:30

Mon_ton написа:У нас готвя в керамични съдове, както си имам и обикновени тави, в наши дни много моди се навъдиха за тези съдове и май никой не знае каква е истината.

Права си, на времето имахме един вид и ги ползвахме без притеснения. Сега толкова много проучвания, които не знаеш колко истински са..
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Krum » 17 Мар 2015, 17:17

У нас ползвам керамични от както се появиха, избирам ги по красота, а не по друг критерий, но аз си готвя много рядко, по-често си поръчвам храната ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот kalinka-kuku » 16 Апр 2015, 16:20

Аз готвя керамични съдове :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот fawla » 16 Апр 2015, 17:04

Аз готвя в различни, не знам безвредни ли са, надявам се. :roll:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Mon_ton » 17 Апр 2015, 10:15

Добре, де то голямо мислене за тези чинии и тигани. Тавите нима са ви по-различни, аз си ползвам обикновена тава, не знам от какво е направена, но я имам сигурно от 10 години и си я ползвам, без да я мисля. Сега искам да си взема грил тиган, но задължително да става за газов котлон, предложения? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Kaya » 20 Апр 2015, 13:12

Не знам вече какво да ползвам. Взела съм си от модерните керамични тави, но не мисля, че се получава нещо по-различно от сготвено в обикновена тава.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта