Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот vanusha » 25 Яну 2017, 16:04

За мен това е напълно невъзможно, дори и с издръжката от бившия. Парите никога не ми стигат, камо ли да успея да заделя някакви. Може би когато си в двойка с някой имаш по-добри възможности,но когато сама отглеждам детето, то за мен е напълно невъзможно да се справя с големите доходи, които имам да управлявам. :mrgreen:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот отчаяна » 25 Яну 2017, 22:52

Когато са двама е много по-лесно, но когато е сам човек, без партньор, не се ли стяга повече и си прави по-добър разчет, по-стриктен е в разходите? Не се отпуска толкова като че ли.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот Andrey » 27 Яну 2017, 16:16

отчаяна написа:Когато са двама е много по-лесно, но когато е сам човек, без партньор, не се ли стяга повече и си прави по-добър разчет, по-стриктен е в разходите? Не се отпуска толкова като че ли.

Да, но доходите тогава са двойни, а разходите за част от нещата остават същите, което прави като цяло по-високи възможности и за двамата.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот PasDeDeux » 27 Яну 2017, 17:28

Andrey написа:
отчаяна написа:Когато са двама е много по-лесно, но когато е сам човек, без партньор, не се ли стяга повече и си прави по-добър разчет, по-стриктен е в разходите? Не се отпуска толкова като че ли.

Да, но доходите тогава са двойни, а разходите за част от нещата остават същите, което прави като цяло по-високи възможности и за двамата.


Така е, повече пари влизат в къщата. Единият може малко да взима, но пак си е помощ.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот kauda » 28 Яну 2017, 10:27

Някой месец се справям, но зимните меесци, когато дойдат големите сметки за ток и спестяванията заминават, да покриват нуждите. :) Но поне и толкова имам, да си помагам през зимата.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот Monika_Spasova » 28 Яну 2017, 11:12

kauda написа:Някой месец се справям, но зимните меесци, когато дойдат големите сметки за ток и спестяванията заминават, да покриват нуждите. :) Но поне и толкова имам, да си помагам през зимата.

Оф, аз даже не знам как се справям зимните месеци! направо с тези сметки за ток е страшно и то много страшно! най-добре си е на дръвца. и какво излиза, пестим за да си платим сметките зимата... :bored:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот analizatorka » 30 Яну 2017, 23:47

Токът не ми е чак толкова много, през деня като няма никой и само вечер пускаме печката за 3-4 часа, е под 100 лв. Това го смятам за идеално през зимата. Колкото до пестенето, много е приятно да очакваш някаква голяма сума за ток, а плащаш по-малко. Разликата спокойно си я прибираш за черни дни. :wink:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот Lollipop » 05 Фев 2017, 12:00

analizatorka написа:Токът не ми е чак толкова много, през деня като няма никой и само вечер пускаме печката за 3-4 часа, е под 100 лв. Това го смятам за идеално през зимата. Колкото до пестенето, много е приятно да очакваш някаква голяма сума за ток, а плащаш по-малко. Разликата спокойно си я прибираш за черни дни. :wink:

С какво се отоплявате, че само вечер топлите, у дома сме на конвектор, който работи по цял ден, иначе не може да стопли стаята.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Фев 2017, 13:09

Това как го правите, моя ток за месеца е 360 лева, не мис е мисли като излезе тока, от ниските температури през януари.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот klara » 06 Фев 2017, 10:08

Да минава по-бързо тази зима, че да се видим в пари малко :grin: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта