Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Апр 2017, 12:28

annamaria написа:В последните месеци всичко харча до дупка. Все не стигат тези пари. Вие как се справяте? Какво да правя вече и аз не знам? Все се откриват разни проблеми, за които да се харчат пари.

Опитай се още с вземането на заплатата да отделиш малко, моята практика винаги е била такава. Сега,както съм казвала, получавам нещо като "издръжка" от мъжа ми, макар че живеем заедно и всичко останало, пари с които аз да се грижа за дома ни. :mrgreen: Обаче имам друга сметка, в която спестявам, нищо не се знае. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот gabinka_80 » 26 Апр 2017, 14:41

Сам човек трудно може да задели и да успява да разчита на големи странични доходи. Аз се опитвам, може да е по малко, но по 20-30 лева заделям всеки месец, ако ми останат, добре дошли, ако не, продължавам да спестявам.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот Krum » 28 Апр 2017, 10:37

ДОбре е да изгради някакъв режим на пестене и да се заделят системно пари,и да няма пропуски. Може директно да сиправите превод от заплатата към спестовна сметка, за да не виждате пари, които трябва да "дадете".
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот Lollipop » 02 Юни 2017, 11:07

За по-големи неща, все не можем да заделим. Ремонт, поправка на нещо такова по-голямо, все не можем да ги заделим тея пари. Последно трябваше да си купим кола, предишната ни беше много стара и общо взето ремонта и беше повече от стойността й, затова я бракувахме. Колата новата е на кредит, как се купуват големи неща със заделени пари, няма как просто.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот mix_twix » 07 Юни 2017, 11:39

Lollipop написа:За по-големи неща, все не можем да заделим. Ремонт, поправка на нещо такова по-голямо, все не можем да ги заделим тея пари. Последно трябваше да си купим кола, предишната ни беше много стара и общо взето ремонта и беше повече от стойността й, затова я бракувахме. Колата новата е на кредит, как се купуват големи неща със заделени пари, няма как просто.

Могат да се заделят такива пари, ако възможностите са големи, заплатата е голяма, пък разходите малки. Дали има много ракита хора в нашата родина...?
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот Съни » 11 Дек 2018, 15:07

Не. Трудна работа е с моята заплата, имам пари колкото да си платя сметките и да имам за храна и малко джобни. За заделяне не мога и да си помисля на този етап.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот annamaria » 27 Дек 2018, 14:09

Трудна работа. Парите никога не стигат. Особено сега по празниците, много се охарчихме.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Успявате ли да заделяте бели пари за черни дни?

Мнениеот Клер » 10 Яну 2019, 17:18

Заделям разни премии или бонуси, тоест всичко НАД месечното ми възнаграждение. Иначе - не.
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта