Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Мнениеот maminka » 27 Юни 2014, 11:54

По една или друга причина сега ми се случва честичко да използвам мокри кърпички, както и докато децата бяха малки :oops:

За съжаление чак сега се замислям до колко всъщност са безвредни мокрите кърпички?

Разбира се избирам такива без парабени и подобни, но какво от това, какво ги кара да бъдат едновременно ефективни и безвредни, съответно химията, която съдържат доколко може да бъде безвредна за бебешката кожа, както и за тази на възрастните?

Вие често ли използвате мокри кърпички, замисляли ли сте се до колко са безвредни? :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Мнениеот lussy » 27 Юни 2014, 11:58

Никога не съм се замисляла, че могат да бъдат кой знае колко вредни мокрите кърпи, а и често ги използвам, малката ми дъщеря е във възраст, в която направо ми се вижда невъзможно да оцеляваме без тях, особено ако няма чешмичка наблизко
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Мнениеот rose_92 » 27 Юни 2014, 17:18

Аз използвам мокри кърпички всеки ден (само ако няма чешма наблизо за ръцете) и си махам грима от очите с мокри кърпи за лице от години. То като се замислим всичко е вредно, така че..не се притеснявайте толкова :)
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Мнениеот Sophia.G » 01 Авг 2014, 13:51

Няма безвредни неща на този свят. Особено ако се касае до нежната детска кожа. Много вероятно е да се получи алергия, затова, по-добре умерено и само в нужда.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Мнениеот Snejna » 02 Дек 2014, 14:38

Със сигурност не са полезни, колкото е водата, но в крайна сметка са необходимост. Вече у дома детето ги ползва само в тоалетната и рядко за ръцете, по-често си бърше играчките с тях, но когато беше бебе бяха неизменно до нас, на разходки, вкъщи и т.н. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Мнениеот Pipilota » 03 Дек 2014, 10:17

Може и да не са особено полезни, но са много удобни, все пак няма как винаги да имам чешма под ръка и все пак е добре да не ги използваме много и за места като лицето (само в краен случай). Имах позната, която получи някаква алергия по лицето от мокрите кърпички.., но тя сериозни ги използваше.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Мнениеот Pipilota » 03 Дек 2014, 10:22

Може и да не са особено полезни, но са много удобни, все пак няма как винаги да имам чешма под ръка и все пак е добре да не ги използваме много и за места като лицето (само в краен случай). Имах позната, която получи някаква алергия по лицето от мокрите кърпички.., но тя сериозни ги използваше.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Мнениеот Andrey » 03 Дек 2014, 14:29

Не знаех, че могат да бъдат опасни, не ги ползвам много, но винаги имам под ръка, но за детската кожа наистина могат да се окажат вредни :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Дек 2014, 18:03

Ами мисля, че могат да бъдат и опасни и безвредни, зависи колко ги ползваме, ако се търкаме по 10 пъти на ден нормално да има проблем!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Доколко са безвредни мокрите кърпички?

Мнениеот silver933 » 06 Яну 2015, 12:28

Рядко ползвах преди мокри кърпички, но като се роди детето вече у нас задължително има кърпички. Сега ги ползваме много, бърша масите с тях :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта