Легално ли е да отглеждаш мармозетка вкъщи?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Легално ли е да отглеждаш мармозетка вкъщи?

Мнениеот MerryPop » 29 Юни 2014, 00:58

От години не бях ходила в софийския зоопарк, но миналата седмица ми се отвори тази възможност и видях най-сладките създания в света, именно мармозетки.

От тогава не ме оставя намира мисълта дали е легално да отглеждаш мармозетка вкъщи? Стана въпрос за това с един приятел и кой каза, че негов познат преди години е имал мармозетки, но аз пък знам, че не е легално да отглеждаш екзотични животни вкъщи.

da0bc44c6bb814baeab56f28f7bf89c1.jpg
da0bc44c6bb814baeab56f28f7bf89c1.jpg (18.71 KiB) Прегледано 7212 пъти

за тези, които не се сещат как изглеждат тези сладурчета :)

Можете ли да ми дадете повече информация за това дали е легално да отглеждаш мармозетка вкъщи, евентуално ако е позволено какви са цените им и къде бих могла да намеря тооолкова сладки домашни любимци?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Легално ли е да отглеждаш мармозетка вкъщи?

Мнениеот viking » 29 Юни 2014, 01:01

възможно и да не е от най-легалните неща, но съм чел, че доста хора и в България си отглеждат мармозетки като домашни любимци :roll:
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Легално ли е да отглеждаш мармозетка вкъщи?

Мнениеот julianne » 29 Юни 2014, 12:32

Лелеее, това са най-сладките и малки създания, които дори не съм и предполагала, че съществуват :o :o :o :o :o но бих имала доста опасения да взема подобно животинче у дома, изглежда тооолкова крехко :o
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Легално ли е да отглеждаш мармозетка вкъщи?

Мнениеот JohnLocke » 08 Юли 2014, 15:43

Стана ми интересно и проверих, да, продават мармозетки, но не и джуджевидни, а една сладуранка е около 3000 лева. В сайтове разни прочетох неща от сорта, че тези животни трябва да си живеят на свобода и т.н., но аз бас държа, че се отглеждат в развъдници, в които едва ли се чувстват добре, а щом би дал 3 хиледарки за такова животинче едва ли би го гледал в клетка 2х2 :idea:
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта