Проблем ли е гръбначното изкривяване при епидурална упойка?

Проблем ли е гръбначното изкривяване при епидурална упойка?

Мнениеот julianne » 29 Юни 2014, 12:41

Все още терминът е далече, но все повече започвам да се притеснявам. Скоро се сетих, че в пубертета ми бяха открили гръбначно изкривяване - сколиоза, а съм решила да раждам с епидурална упойка.

Не зная с кого да се консултирам най-напред, затова реших да го направя тук и да видя кой какво ще сподели за гръбначните изкривявания и епидуралната упойка. Дали може да е опасно и дали въобще може да бъде поставена при тези обстоятелства?

Какво ще ме посъветвате да говоря предварително с гинеколога ми или той няма да е достатъчно компетентен, за да знае какво се прави в случаите, когато майката е с гръбначно изкривяване, а иска епидурална упойка, тогава с анестезиолог? :roll:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Проблем ли е гръбначното изкривяване при епидурална упой

Мнениеот MollyDolly » 29 Юни 2014, 12:58

Най-добре е да се консултираш първо с гинеколога следящ бременността, а след това и с анестезиолога, не е шега работа
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Проблем ли е гръбначното изкривяване при епидурална упой

Мнениеот Мурка » 29 Юни 2014, 22:29

Задължително се консултирай с анестезиолога, защото аз по време на раждането на сина ми (първото ми раждане) и в момент на поставянето като анестезиолога не можеше точно да постави иглата се сетих за тежко гръбначно изкривяване в училищна възраст и веднага мина на друг прешлен и после ми каза, че това дето съм го спестила можело да ме осакати. А аз вярно бях съвсем изключила :cry:
Два зетя ще ме люлеят и една снаха ще ми пее..само да остарея
Изображение
Аватар
Мурка
 
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Фев 2013, 16:52


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта