Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Мнениеот MollyDolly » 01 Юли 2014, 10:08

Наскоро направиха детска площадка и до нашия блок сега си е съвсем новичка, приветлива, с мека настилка, с беседка до нея - приказка.

Идеята ми е, че тя е супер за децата, но предполагам се сещате, че непорасналите деца също се възползват от нея. Вечер пияни младежи скърцат с люлките, има една въртележка с особено неприятен звук, който през деня не се натрапва толкова, но вечер е ад, особено като преди малко си приспал децата.

И не само от тази гледна точка мисля, че детските площадки трябва да бъдат охраняеми, на всяка от тях има поне по един странен човек, който се навърта, затова не мога да си представя, че ще си оставя детето на площадката и ще пия кафе отсреща на беседката :shock: :shock:

От трета страна това би създало и нови работни места, колкото и да е... пак е нещо :idea: :D Вие мислите ли, че е добра идея детските площадки да бъдат охранявани?
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Мнениеот maminka » 01 Юли 2014, 10:12

То е почти невъзможно всички да бъдат денонощно, едва ли не, охранявани, но за по-големите, по-новите на по-централни места е добър вариант и покрай нас гледката е почти същата вечер, да не говорим, че на сутринта има стъкла от счупени бутилки по площадката :|
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Мнениеот red_eyes » 02 Юли 2014, 09:40

точно поради причината, че не могат всички да бъдат охранявани, то трябва да бъдат поне наблюдавани
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Мнениеот Rali_hr » 25 Ное 2014, 12:31

Не мисля, че ще е лошо! Честно да ви кажа освен за безопасността на децата, то това ще е в полза и на общините, въпреки забраните за големи деца, случва се да се катерят и да блъскат малките деца на по 15 години! Да не говорим за психопатите, които ходят по улиците, добре е да има охрана около децата ни. :D
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Мнениеот Mon_ton » 26 Ное 2014, 21:34

Хубаво ще е да бъдат охранявани, чувала съм за педофили, които дебнат до площадките, мисля, че ако има охрана няма да си позволяват толкова ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Мнениеот Rali_hr » 15 Апр 2016, 13:19

Mon_ton написа:Хубаво ще е да бъдат охранявани, чувала съм за педофили, които дебнат до площадките, мисля, че ако има охрана няма да си позволяват толкова ;)

То не е и само това, може и кучета да влизат, откачалки, тийновете минават трошат, така че ако искаме да се запази това е начина, след като ние самите не можем да ги опазим нещата.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Мнениеот Lisica » 15 Апр 2016, 13:48

На някои паркове има охрана, но до колко отговрят за площадките? то все се намира начин, по който да се счупи нещо или да се направи някоя глупост, не могат да бъдат звероукротители през цялото време.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Апр 2016, 14:12

Моеж би ако се внесе някакво предложение в общината може да се уреди общинска охрана понепо някои паркове, където се събрат много деца и могат да станат инциденти.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Мнениеот fawla » 15 Апр 2016, 15:32

Трябва! И трябва от майките да се пазим най-вече, които хвърлят фасове вътре по площадката и по скъпите настилки и чоплят семки там, те също трябва да бъдат санкционирани. Останалите от кого да видят, след като простотията е навсякъде около нас?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Трябва ли детските площадки да бъдат охранявани?

Мнениеот Jully » 15 Апр 2016, 16:32

О,да определено, ако има охрана, то те ще запазят здрави детските площадки, а ако някой руши ще има име, което да следва да си купи. нали знаете, "който чупи- купи", и за това трябва да е така, детските съоръжения далеч не са евтини, така че е хубаво да има охрана. Но може би и правомощията им трябва да бъдат по-големи, за да могат да съставят на някой акт ако разрушава и подобни.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron