Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Фев 2017, 15:45

Ако трябва може и психологическа помощ да се потърси, в това няма нищо срамно, не само физически някой път не се чувстваме готови. Моя приятелка наистина имаше проблеми, изпитваше ужас от мисълта да прави секс, имаше много тежко раждане. Мъжът й беше достатъчно търпелив да изчака, след това спокойно поговори с нея, момичето тръгна на терапия, след няколко месеца започнаха опитите отново да правят секс, сега е пак бременна и когато забременя пак тръгна отново на терапия, заради тежкото раждане. Така че трябва да се научим, че няма нищо срамно в някой неща, които ни се случват понякога, колкото и близки до природата и естествени да са те.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот annydance » 28 Фев 2017, 11:57

Учените хора са казали, че сексът е повече психология, отколкото физиология. Така че всичко си има значение и психологически е важно човек да е настроен. Както и да го възбуждаш, като има някаква пречка в главата, няма да стане.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот qwerryyy » 07 Апр 2017, 12:55

Ако раждането е било по-тежко и по-болезнено, може жената да няма никакво желание за секс след това от страх да не я боли или да няма някакви усложнения
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот Gold » 07 Апр 2017, 14:41

Раждането е голям стрес за всяка жена - и психохологически, и физологически. След такова събитие нормално жената да и е трудно да се възвърне към стария и начин на живот и да и трябва малко време отново да може да бъде интимна с човека до себе си.. Ако на всичкото отгоре жената е претърпяла и големи промени там отдолу, още по-вероятно да се притеснява при секс. Как ще може да изпиташ тръпка и желание, ако се срамуваш от тялото си или изпитваш някакъв дискомфорт? За това трябва да проучваме инфо как да си връщаме формата отпреди раждането - и на психиката, и на тялото, и там отдолу.. Така си мисля аз.. За всяко нещо си има решение в днешно време. Че създадем ли бариери в общуването с мъжете до нас, защото веднъж отдалечим ли се един от друг - трудно се лепи счупеното, както се казва! Не въпросът само да караме мъжете да са търпеливи, а да станем същите жени като отпреди раждането - уверени и харесвани възможно най-бързо, а не да живеем комплексирани. То и за нас ще е по-добре, по-бързо да се върнем към сексуалния живот.. по-лошо се живее без него. :grin:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот Pipilota » 07 Апр 2017, 15:59

Права си, че го има и срамуването, аз след първото раждане толкова се срамувах от корема си, той се тресеше като желе, докато се смеех, след второто изобщо не ми пукаше. :lol: бях преживяла драмата с корема. :mrgreen: Но ако има сериозни проблеми с раждането и разкъсвания, вече е страшно и на психологическо ниво са проблемите е по-трудно да се преминат. Трябва подкрепа както от половинката, така и от лекаря. Общо взето всичко е обратимо! :kisslips:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Апр 2017, 15:30

За мен всичко е на психическа основа, рядко са усложненията, които да предизвикат проблеми вече и след това или чак такива разкъсвания. В повечето случаи женското тяло успява да се справи с раждането без проблеми. :!: Всичко е в главата на жената, след като е родила и опасенията, че може да я боли или да получи някакви неразположения.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот vanusha » 10 Апр 2017, 22:02

И за мен всичко е въпрос на светоусещане, а не на притеснения и на излишни драми.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот Gold » 11 Апр 2017, 16:37

Момичета, не е въпросът само за психологическа нагласа. При някои жени след раждане се натрупва съединителна тъкан във влагалището и изпитват болка или дискомфорт при секс . Подготвяйки се с информация за раждането, тази тема доста ме уплаши. Но после като се поразрових в нета се оказа, че има модерни начини за оправяне на положението и съм по-спокойна. Е надявам се да не ми се случва, но ако стане, ще знам какво да правя и така.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Апр 2017, 21:36

Gold написа:Момичета, не е въпросът само за психологическа нагласа. При някои жени след раждане се натрупва съединителна тъкан във влагалището и изпитват болка или дискомфорт при секс . Подготвяйки се с информация за раждането, тази тема доста ме уплаши. Но после като се поразрових в нета се оказа, че има модерни начини за оправяне на положението и съм по-спокойна. Е надявам се да не ми се случва, но ако стане, ще знам какво да правя и така.

Да не очакваш бебе? :heartbeating:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо е невъзможно удоволствието от секса след раждането?

Мнениеот Gold » 18 Апр 2017, 16:52

Пчела, все още не, но се надявам скоро да се похваля! За това пък проучвам всичко детайлно - хихи! :grin: Не само около раждането, но и около възстановяването после. Информирах се за доста неща и се чувствам готова. Осъзнах колко е важен изборът на добри специалисти и хубавата апаратура. Искрено мечтая за едно здраво бебче съвсем скоро и за безпроблемно раждане. Пък дано нямам после вагинални проблеми и разкъсвания както е имала майка ми. Ама каквото - такова, божа работа! Ако имам вече знам как да се справя с тях и така! :grin:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта