Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот S_Milenska » 21 Юли 2015, 10:52

Snejna написа:Мъжът ми за миналата Коледа ми подари доста екзотични ястия, хапнах си тогава пържени мравки, бяха ужасни, но да не го обидя, повече не бих опитала подобно нещо, имаха вкус на изгоряло брашно, останало по тигана, не знам кой може да го приеме за деликатес! :mrgreen:

Блахм, от къде ги е намерил, звучи ужасно!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Krum » 24 Юли 2015, 16:30

За мен е екзотично и охлюв да ям, ама хората яко си ги набиват дори и по нашите ширини.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Lollipop » 11 Ное 2015, 14:24

Krum написа:За мен е екзотично и охлюв да ям, ама хората яко си ги набиват дори и по нашите ширини.

И аз го намирам за твърде екзотично и не бих. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Bambaa » 11 Ное 2015, 15:38

Lollipop написа:
Krum написа:За мен е екзотично и охлюв да ям, ама хората яко си ги набиват дори и по нашите ширини.

И аз го намирам за твърде екзотично и не бих. :)

То това е горе-долу еквивалент на жабешкото и аз не го разбирам, но е факт, а някои ядат и гълъби, към коетооо... съм с особено смесени чувства.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот S_Milenska » 21 Дек 2015, 16:17

Bambaa написа:
Lollipop написа:
Krum написа:За мен е екзотично и охлюв да ям, ама хората яко си ги набиват дори и по нашите ширини.

И аз го намирам за твърде екзотично и не бих. :)

То това е горе-долу еквивалент на жабешкото и аз не го разбирам, но е факт, а някои ядат и гълъби, към коетооо... съм с особено смесени чувства.

То все душа носи - дали е гълъб или прасе - все тая, все е умряло, за да се нахраниш ти.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2015, 17:07

Добре де, аз прасе разбирам да ям, но разни там скакалци и подобни в никакъв случай не бих яла, честно си признавам.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Pipilota » 22 Дек 2015, 11:41

Rali_hr написа:Добре де, аз прасе разбирам да ям, но разни там скакалци и подобни в никакъв случай не бих яла, честно си признавам.

Да и мен доста ме е гнус, както и от охлювите и подобни. Не ми събуждат апетита изобщо. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Ginger » 22 Дек 2015, 12:51

Pipilota написа:
Rali_hr написа:Добре де, аз прасе разбирам да ям, но разни там скакалци и подобни в никакъв случай не бих яла, честно си признавам.

Да и мен доста ме е гнус, както и от охлювите и подобни. Не ми събуждат апетита изобщо. ;)

Ще се опитвам да не издребнявам, но мисля, че изначално са си едни и същи нещата, просто имате странно изградено съзнанието за едното от тях... :smile: :smile:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Anka » 22 Дек 2015, 13:39

То е ясно, че е едно и също, нали е все животно някакво и е било живо, въпросът е как изглежда. Ама ако сме свикнали от малки да ядем охлюви то и като големи ще си ги ядем без погнуса.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Lollipop » 23 Дек 2015, 10:44

Anka написа:То е ясно, че е едно и също, нали е все животно някакво и е било живо, въпросът е как изглежда. Ама ако сме свикнали от малки да ядем охлюви то и като големи ще си ги ядем без погнуса.

като с всяко нещо, което ядем, за едни е гнусно, за други е нормално. Така е и с вегетарианците, дори. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта