Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Грохот » 23 Дек 2015, 12:11

Anka написа:То е ясно, че е едно и също, нали е все животно някакво и е било живо, въпросът е как изглежда. Ама ако сме свикнали от малки да ядем охлюви то и като големи ще си ги ядем без погнуса.

Именно всичко е до нагласата, с която подхождаме към нещото, без значение дали е пиле или жабешко...
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Slavena » 23 Дек 2015, 13:54

Просто пилето изглежда по-добре от жабата и повече може да ти сабуди интереса. :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот BeenieGal » 26 Дек 2015, 19:17

Slavena написа:Просто пилето изглежда по-добре от жабата и повече може да ти сабуди интереса. :)

Просто явно не знаеш как изглеждат жабешките бутчета и затова така си мислиш, въпреки общата представа жаба-пиле, то в чинията не е точно така
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот YoLindi » 28 Дек 2015, 16:32

Аз скоро разбрах, че французите не ги ядяли с прибори, а само с ръце, но пък в повечето случаи те са си на шишчета, така че не е необходимо... ама ми звучи добра идея, смятам да опитам :roll: :lol: :lol:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот irka » 27 Яну 2016, 10:28

Всичко бих опитала само да не е в суров вид :grin:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Krum » 29 Яну 2016, 12:24

irka написа:Всичко бих опитала само да не е в суров вид :grin:

Навита ли си да ядеш варени хлебарки или пържени мравки> :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот maminka » 29 Яну 2016, 13:08

YoLindi написа:Аз скоро разбрах, че французите не ги ядяли с прибори, а само с ръце, но пък в повечето случаи те са си на шишчета, така че не е необходимо... ама ми звучи добра идея, смятам да опитам :roll: :lol: :lol:

Кооолко изискано, но въпреки опитите ми да нямам предразсъдъци, то пак ще ми е гадно да си сложа такова нещо в устата!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот qwerryyy » 29 Яну 2016, 13:25

YoLindi написа:Аз скоро разбрах, че французите не ги ядяли с прибори, а само с ръце, но пък в повечето случаи те са си на шишчета, така че не е необходимо... ама ми звучи добра идея, смятам да опитам :roll: :lol: :lol:

Моят приятел е голям почитател на жабешките бутчета, а аз изпитвам ужас от тях! Как ги яде не знам, пък дали има разлика от пиле.. е може да е по-полезно от днешните пилета. :mrgreen:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Yunona » 29 Яну 2016, 13:46

Никак не съм смела в това отношение и най-странния и чужд вкус, който съм опитвала, е на сурова скарида и рак. Обичам морска храна, но да се престраша да я опитам сурова, беше предизвикателство...
По принцип нямам проблем с растенията, всичко мога да ям, но с животинските храни не съм така. Влечуги, насекоми? Неее...

На едно изложение за здравословни храни представяха насекомите като храната на бъдещето (много протеини, малко мазнини и калории). Имаше протеинови барчета с основна съставка червеи, скакалци и др. Всички около мен опитаха и споделиха, че са много вкусни. Аз гледах, гледах и не се престраших. Гледката на огромни плакати с буркани, пълни с червени и на други - пълни с други летящи и пълзящи - никак не ми действаше стимулиращо :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот maminka » 29 Яну 2016, 15:59

Yunona написа:Никак не съм смела в това отношение и най-странния и чужд вкус, който съм опитвала, е на сурова скарида и рак. Обичам морска храна, но да се престраша да я опитам сурова, беше предизвикателство...
По принцип нямам проблем с растенията, всичко мога да ям, но с животинските храни не съм така. Влечуги, насекоми? Неее...

На едно изложение за здравословни храни представяха насекомите като храната на бъдещето (много протеини, малко мазнини и калории). Имаше протеинови барчета с основна съставка червеи, скакалци и др. Всички около мен опитаха и споделиха, че са много вкусни. Аз гледах, гледах и не се престраших. Гледката на огромни плакати с буркани, пълни с червени и на други - пълни с други летящи и пълзящи - никак не ми действаше стимулиращо :)

Лелеее, Юнона, какви са тези семинари, които посещаваш, то това направо страшно... гнусно си звучи... А това за бубките така е... много са полезни, ама хората са го казали, не всичко, което хвърчи се яде!!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта