Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот penny » 02 Юли 2014, 14:45

Гледах едно пътешественическо предаване, в което една мацка обикаляше Виетнам, Камбоджа, едни от страните, в които се ядат най-много гадости. Та, в една от двете страни от деликатесите, който бил много разпространен е варено патешко яйце с добре оформен ембрион, още по-гадното е, че определи вкуса му като много свеж :oops:

Като кажеш странни и екзотични храни, това никога не ми създава добра представа за екзотичен плод, например, не знам как е при вас. Лично аз не се сещам кое е най-странното и екзотично нещо, приличащо на храна, което съм вкусвала, но със сигурност съм убедена, че не можеш да ме накараш да изям сварено патенце :oops:

А вие, коя е най-странната и екзотична храна, която сте опитвали - скакалци, червеи, патенца, жабешки бутчета? А някое от тези хареса ли ви?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Грохот » 02 Юли 2014, 14:55

Най-странното, но странно вкусно нещо се оказа октопода, но не тези бебе октоподите, които продаваха в Била, те изглеждат отвратително :|
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Ginger » 03 Юли 2014, 11:29

Все по-често виждам из мрежата такива гадни рецепти, никога не бих опитала, но мисля, че е лишено от какъвто и да било смисъл, за пример - Панирани скакалци или шоколадови такива... ужас, а и нали хората казват, че не всичко, което лети се яде :lol: :lol: :lol: :D
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Andrey » 12 Дек 2014, 15:35

Жабешки бутчета са една доста интересна рецепта, на мен ми е много любимо. Също бих определил и като странно охлювите, които сякаш все по-често се появяват на нашата трапеза. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот LaCoquine » 13 Дек 2014, 12:53

Не смятам, че всичко това трябва да се яде, при положение, че нито е част от културата ни, нито сме толкова закъсали, че да го правим, така де, нищо подобно не съм вкусвала, дори и охлюви, въпреки че доста хора твърдят, че са нещо вкусно, а и до колкото зная съвсем не е ново за нашите ширини, зная, че още бабите ни са готвили охлюви :(
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот silver933 » 13 Дек 2014, 13:52

LaCoquine написа:Не смятам, че всичко това трябва да се яде, при положение, че нито е част от културата ни, нито сме толкова закъсали, че да го правим, така де, нищо подобно не съм вкусвала, дори и охлюви, въпреки че доста хора твърдят, че са нещо вкусно, а и до колкото зная съвсем не е ново за нашите ширини, зная, че още бабите ни са готвили охлюви :(

И аз не ям такива гадости, изглежда ми отвратително, аз съм чувал, че хора и червеи са яли, ама.. не значи, че трябва да пробваме от любопитство :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Lollipop » 15 Дек 2014, 11:44

Изобщо не съм по такива екзотични ястия, в никакъв случай просто :mrgreen: Много съм гнуслива, иначе мъжът ми много обича жабешки бутчета, но няма начин да ги опитам и аз :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Kaya » 19 Дек 2014, 11:47

хаха за щастие нищо екзотично не съм яла! На някои могат да им се сторят екзотични св. уши примерно, ето - те са най-екзотичната храна, която съм вкусвала.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот S_Milenska » 19 Дек 2014, 14:18

На мен ми се иска да опитам нещо екзотично, но не и гнусно :) Може би специални ястия като водорасли и такива, а не нещо с пипала и крилца :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Най-странното и екзотично нещо, което сте вкусвали

Мнениеот Snejna » 21 Дек 2014, 15:22

Мъжът ми за миналата Коледа ми подари доста екзотични ястия, хапнах си тогава пържени мравки, бяха ужасни, но да не го обидя, повече не бих опитала подобно нещо, имаха вкус на изгоряло брашно, останало по тигана, не знам кой може да го приеме за деликатес! :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта