Нередовен цикъл след спиране на противозачатъчни?

Нередовен цикъл след спиране на противозачатъчни?

Мнениеот magda » 03 Юли 2014, 12:59

Искам едновременно да се оплача от случващото ми се и да поискам съвет, тъй като не ми се струва нормално състоянието, в което се намирам, а ми казват само да изчаквам.

Преди три месеца спрях противозачатъчни, които биех от около 5 години. От тогава нищо не е наред с цикъла ми, страшно нередовен и никога не зная кога ще ме изненада.
Още след първия месец, в който спрях противозачатъчните и ми закъсня с 15 дни. Обадих на гинеколожката ми, а тя ми каза, че след спиране на противозачатъчни, нередовният цикъл било нещо нормално, но това продължава вече 3 месеца :roll:

Можете ли да ми дадете някакъв съвет, какво мога да направя за себе си, не мисля отново да започвам противозачатъчни, понеже след спирането им, отново цикълът ми ще е нередовен и кога би трябвало всичко да влезе в норми :?
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Нередовен цикъл след спиране на противозачатъчни?

Мнениеот donni » 03 Юли 2014, 13:04

И аз пих няколко години, може би 3, противозачатъчни по предписание, но всичко след това си беше ОК, изчакай колкото време ти е казала, а след това отиди да те види
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Нередовен цикъл след спиране на противозачатъчни?

Мнениеот vikita » 03 Юли 2014, 15:47

Здравейте и аз имах същия проблем. Пих противозачатъчни около 4 години, спрях ги и през следващите 6 месеца ми дойде само 3 пъти и с всеки месец все повече ми закъсняваше... но сега пак ги почнах заради проблеми и няма как .. Мислех си, че трябва да си почине организма от хапчетата, защото известно време имат ефект, ноо явно при мен не беше така.
vikita
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Юли 2014, 15:43

Re: Нередовен цикъл след спиране на противозачатъчни?

Мнениеот FramarLekari » 10 Авг 2014, 16:39

Здравейте, magda!

Повечето противозачатъчни таблетки съдържат комбинация от хормоните естроген и прогестин, а някои само прогестин. Хормоналните контрацептиви предпазват от бременност чрез предотвратяване на овулацията.

Започване или спиране на прием на противозачатъчни таблетки може да повлияе на менструацията. Тъй като таблетките повлияват върху овулацията и половите хормони, това може да промени нормалната им продукция и да бъде необходимо на организма време, за да възобнови производството им. Някои жени имат нередовен или липсващ менструален цикъл до шест месеца след преустановяване на приема на противозачатъчните таблетки.

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1624
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron