Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот Мади Ранчева » 15 Юли 2014, 13:07

Смятате ли, че има козметика, която наистина може да възстанови увредена коса, предполагам частично да, но дълбоко възстановяване, за което говорят по рекламите - не
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот s_ivelina » 15 Юли 2014, 20:15

Ради Манчева аз също не им вярвам на козметиката по рекламите..вече съм се уверила,но е много трудно да се намери шампоан особено за моя тип коса,какво ли не съм ползвала за пазара..А ти какъв шампоан ползваш,как поддържаш косата си?Да се чуди човек какъв шампоан да си купи.. :roll:
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот christina.raycheva » 19 Юни 2016, 13:27

Така и аз ще се включа по тази тема! Пробвала съм страшно много шампоани и научих едно, не се мие косата само с един шампуан винаги се резуват поне два шампуана. Първият трябва да е за обем или подхранващ, или за боядисани коси а вторият задължително трябва да е дълбоко почистващ. Така ще обърна внимание на подходящият шампуан който за мен е вълшебство това е шампуана на Bio Pharma Argan cristal oli той прави косата прекрасна от първото извиване към него има и кристали и маска. Шампуана е между 7 8 лв. Кристалите започват от 6 до 7 за 30 мл. Маската е между 8- 9 лева. Шампуана е тъмно жълт на цвят, и се слага много малко пени се много добре. Та така и дълбоко почистващият шампуан има два варианта ниско бюджетният е на здраве дълбоко почистващ шампуан с хума 5- 6лв.Другият ми любимец за дълбоко почистване е на шварцкоп deep cleaning малката опаковка може да я поръчате на фризьора за на цена 15 лв а голямата опаковка е от 1 литър и 250 мл и е към 45 лв. Но и малката опаковка е много добра защото при по честа употреба стига за 3-4 месеца. И при употреба на маската трябва да има 4 пръсна разстояние от корена. Също така през два месеца трябва да се подстригват върховете. Другото сменяйте шампуаните като вид по често защото косата привиква нека да е примерно подхранващ но на друга марка. Ако се боядисвате се боядисвайте с къна, или индиго естествени продукти. Намалете топлинната обработка със сешоар поне през лятото. А ако използвате преси и маши гледайте да е малко поммалко и използвайте топлинна защита, има на шварцкоп сериата osis около 25лв при фризьор или бюджетен вариант като тази на тафт около 5- 6лв.
Споделям ви моят начин ца справяне с тези проблеми надявам се да бъда полезна! Благодаря и приятен ден!
П.с от bio pharma косата расте като дива за два месеца три косата ми порасна с около 6 7 см.
christina.raycheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юни 2016, 12:47

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот PasDeDeux » 20 Юни 2016, 10:57

И аз съм на мнение, че трябва да се сменя шампоана. Не е добре да се мие косата само с един, колкото и да е добър. Не мисля, че само с шампоан може да се избегне и възстанови суха коса.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот rose_92 » 20 Ное 2016, 23:10

Шампоан, който да помага за мазните корени и до ден-днешен не съм открила. Пробвала съм какво ли не - ефект никакъв. Затова на втория ден, за да не се мия пак, използвам сух шампоан на Batiste (цена около 6-9 лв. в зависимост от вида). С каквото и да се мия, на следващия ден корените са мазни и просто нищо не помага..Няма спасение от този проблем.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот Jully » 22 Ное 2016, 15:12

rose_92 написа:Шампоан, който да помага за мазните корени и до ден-днешен не съм открила. Пробвала съм какво ли не - ефект никакъв. Затова на втория ден, за да не се мия пак, използвам сух шампоан на Batiste (цена около 6-9 лв. в зависимост от вида). С каквото и да се мия, на следващия ден корените са мазни и просто нищо не помага..Няма спасение от този проблем.


Добре де, прпобвала ли си, когато си си вкъщи да издържиш да не го миеш няколко дни?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот rose_92 » 23 Ное 2016, 03:48

Jully написа:
rose_92 написа:Шампоан, който да помага за мазните корени и до ден-днешен не съм открила. Пробвала съм какво ли не - ефект никакъв. Затова на втория ден, за да не се мия пак, използвам сух шампоан на Batiste (цена около 6-9 лв. в зависимост от вида). С каквото и да се мия, на следващия ден корените са мазни и просто нищо не помага..Няма спасение от този проблем.


Добре де, прпобвала ли си, когато си си вкъщи да издържиш да не го миеш няколко дни?



Да, разбира се. Винаги когато мога да не се мия няколко дни го правя, но ако трябва да излизам, няма как да не се измия..Но не съм забелязала някаква промяна ако не я мия няколко дни. Това е някакъв вътрешен проблем, но за съжаление не знам какъв. Някога ходих на ендокринолог (уж нямах проблеми..) и на много дерматолози - освен да ти дават някакви скъпи шампоани, друго не правят.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот valiopaf » 29 Ное 2016, 13:01

Считат го това за нещо нормално да ти се омазнява косата и ти пъхат в ръцете шампоана, пък дали ще има дълготраен ефект кой го интересува. За определено време да се замаже положението.
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот rose_92 » 30 Ное 2016, 02:13

valiopaf написа:Считат го това за нещо нормално да ти се омазнява косата и ти пъхат в ръцете шампоана, пък дали ще има дълготраен ефект кой го интересува. За определено време да се замаже положението.


То даже и за определено време не се замазва положението. Абсолютно никакъв ефект не съм видяла от тези шампоани - само хвърлени пари на вятъра.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот irka » 30 Ное 2016, 12:05

И тук ли бабините рецепти влизат в действие? :grin:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Предишна

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта