Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот s_ivelina » 03 Юли 2014, 18:09

Здравейте!Моля споделете какви марки шампоани,продукти,балсами,маски за мазни корени и суха коса с накъсани краища..Ще ви бъда благодарна ако споделите! :roll: :?
Как поддържате косата си?От кои продукти и марки сте най доволни? ;)
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот Мади Ранчева » 04 Юли 2014, 10:37

s_ivelina написа:Здравейте!Моля споделете какви марки шампоани,продукти,балсами,маски за мазни корени и суха коса с накъсани краища..Ще ви бъда благодарна ако споделите! :roll: :?
Как поддържате косата си?От кои продукти и марки сте най доволни? ;)

Преди години имах такъв проблем, преди раждането на малката. Осъзнах, че нямам време да поддържам дълга коса и се подстригах късо, но доста късо, направо забравях кога за последно не съм я мила, а имах период, в който се налагаше всекидневно миене на косата.
По-късно порасна и детето, и косата ми, проблема си беше същият, като добавиш и боядисването, да, краищата бяха изключително сухи, а корените се омазняваха бързо, използвах овлажняваш шампоан (не, че имаше голям ефект), единия ден с пусната коса на следващия с вързана, за да не я мия всеки ден, за връхчетата ползвах балсам, а след баня кристали на влажна коса. След време научих косата си да издържа по-дълго без да се цапа и така... сега я мия на 3 или 4 дни ;)
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот s_ivelina » 04 Юли 2014, 20:48

А какъв шампоан ползвате?
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот Мади Ранчева » 11 Юли 2014, 13:22

s_ivelina написа:А какъв шампоан ползвате?

не мога да ти кажа, но не е било нищо специално, спомням си по едно време ползвах на Нивея на обем, понеже това ми липсваше доста и все още е така, но не е от шампоана, не зная как се случи да се регулират нещата... пробваш ли с подхранващи маски, кристали, да ги отрежеш за краищата?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот Julto_pate » 12 Юли 2014, 13:24

Понеже имам същия проблем и почти се бях отказала от кристалите, сега се включвам в темата и аз. Последно моя приятелка ми препоръча кристали за коса с макадамия и смело ще заявя, че съм възхитена-не ми омазняват косата, а подхранват и ми намалиха значително цъфтежа, миришат невероятно. сестра ми също ги ползва и е много доволна. Макадами се казват и са около 50 мл., стигат за доста време. Взех си ги от София от магазин Тити, но гледам, че и във фрамара ги има. Успех със справянето с проблема!
Julto_pate
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Юни 2014, 00:03

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот s_ivelina » 14 Юли 2014, 14:01

Julto_pate написа:Понеже имам същия проблем и почти се бях отказала от кристалите, сега се включвам в темата и аз. Последно моя приятелка ми препоръча кристали за коса с макадамия и смело ще заявя, че съм възхитена-не ми омазняват косата, а подхранват и ми намалиха значително цъфтежа, миришат невероятно. сестра ми също ги ползва и е много доволна. Макадами се казват и са около 50 мл., стигат за доста време. Взех си ги от София от магазин Тити, но гледам, че и във фрамара ги има. Успех със справянето с проблема!


сега си взех маска за коса с арган и маслина,но да ти кажа право въобще не ми деиства на косата..на 2 ден и пак е суха и заплетена..чудя се каква маска да си взема..ти каква ползваш.. :roll:
за шампоаните сега ползвам за всеки тип коса,на 3 ден и я мия,но пак суха ми стои косата..а уж шампоана е български с кератин..суха си стои и това е положението..другия ми шампоан ще е с макадамия..и маска с кератин...какво ли вече не опитвам..няма спасение..ако трябва и кристали пак ще ползвам..какво да се прави.. :?
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот MerryPop » 14 Юли 2014, 15:01

s_ivelina написа:
Julto_pate написа:Понеже имам същия проблем и почти се бях отказала от кристалите, сега се включвам в темата и аз. Последно моя приятелка ми препоръча кристали за коса с макадамия и смело ще заявя, че съм възхитена-не ми омазняват косата, а подхранват и ми намалиха значително цъфтежа, миришат невероятно. сестра ми също ги ползва и е много доволна. Макадами се казват и са около 50 мл., стигат за доста време. Взех си ги от София от магазин Тити, но гледам, че и във фрамара ги има. Успех със справянето с проблема!


сега си взех маска за коса с арган и маслина,но да ти кажа право въобще не ми деиства на косата..на 2 ден и пак е суха и заплетена..чудя се каква маска да си взема..ти каква ползваш.. :roll:
за шампоаните сега ползвам за всеки тип коса,на 3 ден и я мия,но пак суха ми стои косата..а уж шампоана е български с кератин..суха си стои и това е положението..другия ми шампоан ще е с макадамия..и маска с кератин...какво ли вече не опитвам..няма спасение..ако трябва и кристали пак ще ползвам..какво да се прави.. :?

Възможно е да е изтощена и причината за сухотата да е комплекса, така на племенницата ми от боядисване и изправяне й беше станала много суха косата и на едни ситни възелчета се заплиташе - ужасно, но се реши да я подстриже и да спре с боядисването, а и не й остана много за изправяне :D така, че решихме проблема при нея по този начин, защо не опиташ да се подстрижеш късичко?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот s_ivelina » 14 Юли 2014, 18:13

косата ми не е от най дългите,но това не решава проблема...явно нямаш такъв проблем.. ;)
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот Julto_pate » 14 Юли 2014, 20:44

Отказах се от маските за коса, защото от повечето корените ми стават мазни на втория ден,а за краищата не забелязвам някаква съществена промяна. Единствено си правя домашно приготвена козметика с масла, а след това добре измивам косата, но това се случва веднъж в месеца, през останалото време съм с тези кристали. Бях взимала и от еликсирите с масла на Лореал, но макадамито ми пасна по-добре за мойта грива.
Julto_pate
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Юни 2014, 00:03

Re: Какви шампоани използвате за мазни корени и суха коса.

Мнениеот s_ivelina » 15 Юли 2014, 10:29

А ползвала ли си шампоан с макадамия?
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта