На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Мнениеот Мади Ранчева » 04 Юли 2014, 10:52

Имам си момиченце на 11 години и се чудя дали това лято да й взимам горнище на бански.
На нея и през ум не й е минавало, снощи си говорихме за това и я попитах дали иска горнище на бански, тя пожела, но не зная дали и колко дълго ще го носи...

Вашите момичета на каква възраст започнаха да носят горнище на бански и по каква причина? Някои от деца се чувстват неудобно, други пък не искат и да чуят, понеже им се смъква, вълните им качват горнищата на вратовете или просто отплават :lol:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Мнениеот maminka » 04 Юли 2014, 10:56

Моето момиченце навърши 6 миналото лято и когато стана време за море си пожела бански с горнище, понеже се срамувала от братчето си, апък и от таткото, взех й и си го носи, нямаше проблеми. Според мен няма възраст точно за това нещо - когато пожелае - тогава, вземи й да пробвате, като не й е удобно ще има една жертва, но само една :P :D
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Мнениеот Rali_hr » 25 Ное 2014, 12:41

Дъщеря ми е на 9 и носи горнище на бански, а представяте ли си да я пратите на лагер със съученици? А на 11 вече започват да се оформят гърди, колкото и да е слабо момичето, за мен е задължително на тази възраст да бъде с горнище на бански, 100% детето ще се чувства по-комфортно, а ако иска винаги може да го свали на плажа, ако смята, че не ѝ е проблем, но да се оставя в ситуация, в която няма бански - не. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2014, 17:16

Мади Ранчева написа:Имам си момиченце на 11 години и се чудя дали това лято да й взимам горнище на бански.
На нея и през ум не й е минавало, снощи си говорихме за това и я попитах дали иска горнище на бански, тя пожела, но не зная дали и колко дълго ще го носи...

Вашите момичета на каква възраст започнаха да носят горнище на бански и по каква причина? Някои от деца се чувстват неудобно, други пък не искат и да чуят, понеже им се смъква, вълните им качват горнищата на вратовете или просто отплават :lol:


На 11г. мисля, че вече е повече от задължително, а и даже мен ако питате сте позакъснели, а явно детето ви може да се е притеснявало да ви каже. Макар че зависи много от това как се държите с нея, ако на 11 смята, че още е детенце.... :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Мнениеот Snejna » 21 Дек 2014, 15:23

На 11г. ми се вижда късно, вече се оформят гърди, пък и на тази възраст вече приличат на млада дама, неудобно е за самите деца си мисля.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Мнениеот S_Milenska » 06 Юли 2015, 11:11

Snejna написа:На 11г. ми се вижда късно, вече се оформят гърди, пък и на тази възраст вече приличат на млада дама, неудобно е за самите деца си мисля.

Мхм! Но и тази година ще има такива недоразумения по плажа, все пак ако не си марсианец, като видиш, че на детето започват да му се оформят гърди е задължително да има горнище, иначе и децата се притесняват!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Мнениеот m.vulev » 06 Юли 2015, 12:30

Абе то този срам някакъв вроден ли е и моята щерка я е срам от мене, не знам какво се случва, а е още на 4 :roll:
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Мнениеот Mon_ton » 06 Юли 2015, 13:13

m.vulev написа:Абе то този срам някакъв вроден ли е и моята щерка я е срам от мене, не знам какво се случва, а е още на 4 :roll:

Нормално, момиченцата се крият от бащите си винаги. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Мнениеот Snejna » 11 Май 2017, 16:07

Ряазбира се, че ще изпитват срам, аи това е нещо, което те виждат и знаят, вече кое е прилично и кое не. А и да ви кажа, някои учители в училище прекаляват и дори не оставят децата да се съблекар по потник, защото било неприлично... а вие говорите на 11 години да ходи без бански, чак е смешно!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: На каква възраст момиченцата започват да носят горнище на бански?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Май 2017, 21:50

Аз мисля, че всеки родител може да прецени за детето си, зависи как се развива. Има деца с цикъл на по 10 години, не може да очакваш от това дете например, да тръгне без горнище на банския. Трябва да се мисли за тези неща и да се слези развитието и да не се оставя детето да се моли за нещо, което би следвало да елогично. Те и без друго се притесняват!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта