Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Мнениеот magda » 04 Юли 2014, 13:07

Преди доста години една моя съученичка в пубертета се поотпусна и качи доста килограми, направо си имаше наднормено тегло. ю

Добре, че се осъзна момичето и започна да спазва диети, от които нямаше кой знае какъв ефект. След като завършихме я бях видяла и разликата беше поразителна, нямаше как да не я попитам как е успява да свали тези килограми и от нея разбрах за диетата с овесени ядки.

Общо взето диетата представлява двуседмично хранене с овесени ядки накиснати с мляко, евентуално със сирене или стафиди. Като 10 лъжици от накиснатите овесени ядки трябва да ти стигнат за целия ден. :!: Разбира се съученичката ми е правила тази диета многократно, в резултат е свалила едни 40-50 килограма. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Много се зарадвах за нея като я видях, но се замислих дали диетата е безопасна? В никакъв случай не бих могла да сваля толкова килограми, но поне мога да пречистя организма си сваляйки излишното ;) Какво ще кажете, бихте ли окачествили като безопасна тази диета :?
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Мнениеот donni » 04 Юли 2014, 13:17

Не мисля, че има с какво да ти навредят, по-скоро ще изчистят организма ти и понеже са си диетични ще отслабнеш от само себе си, едва ли не. Доста ме впечатли, а така и така смятам да отбивам малката, скоро значи и ще пробвам ;) До колкото съм чувала се свалят до 30 кг за 3 месеца :o :o
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Мнениеот polly95 » 04 Юли 2014, 13:41

Здравейте,искам да попитам за тази диета с овесените ядки. Просто ги заливаш с кис.мляко и по желание добавяш стафиди,това ли е?
polly95
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2014, 13:34

Re: Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Мнениеот dessiblond » 04 Юли 2014, 14:28

polly95 написа:Здравейте,искам да попитам за тази диета с овесените ядки. Просто ги заливаш с кис.мляко и по желание добавяш стафиди,това ли е?

Да, най-добре да е нискомаслено, а с топло мляко (пак с по-ниска масленост) също е добре и стават по-бързо ;) мисля си, че ако не искаш да сваляш всички тези килограми наведнъж, като magda е най-добре да си две седмици (например) на диета и две седмици да се храниш нормално, като имам предвид здравословно - без газирано, хляб, сладко и подобни ;)
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Мнениеот meri_mari_68 » 04 Юли 2014, 21:29

dessiblond написа:
polly95 написа:Здравейте,искам да попитам за тази диета с овесените ядки. Просто ги заливаш с кис.мляко и по желание добавяш стафиди,това ли е?

Да, най-добре да е нискомаслено, а с топло мляко (пак с по-ниска масленост) също е добре и стават по-бързо ;) мисля си, че ако не искаш да сваляш всички тези килограми наведнъж, като magda е най-добре да си две седмици (например) на диета и две седмици да се храниш нормално, като имам предвид здравословно - без газирано, хляб, сладко и подобни ;)

добре, ама не разбрах, две седмици само овесени ядки, с мляко или вода, за закуска, обед и вечеря, друго не се позволява, така ли е?
meri_mari_68
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Фев 2013, 23:40

Re: Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Мнениеот magda » 07 Юли 2014, 11:43

meri_mari_68 написа:
dessiblond написа:
polly95 написа:Здравейте,искам да попитам за тази диета с овесените ядки. Просто ги заливаш с кис.мляко и по желание добавяш стафиди,това ли е?

Да, най-добре да е нискомаслено, а с топло мляко (пак с по-ниска масленост) също е добре и стават по-бързо ;) мисля си, че ако не искаш да сваляш всички тези килограми наведнъж, като magda е най-добре да си две седмици (например) на диета и две седмици да се храниш нормално, като имам предвид здравословно - без газирано, хляб, сладко и подобни ;)

добре, ама не разбрах, две седмици само овесени ядки, с мляко или вода, за закуска, обед и вечеря, друго не се позволява, така ли е?

Да, две седмици си караш само на овесени ядки с тези другите добавки, друго - не и то в определеното количество (10 с.л.) казано честно аз и преди това ядях това за закуска и обед, защото става бързо, а и засища, но в по-големи количества ядях :oops:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Мнениеот Snejna » 28 Ное 2014, 16:57

Овесените ядки могат лесно да се обърнат срещу нас, трябва да се внимава с количеството, че да не стане обратното! :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Мнениеот Anka » 09 Дек 2014, 15:35

Това ще е супер скуката, 10 дена да ядеш само овесени ядки, някой би ли издържал на това? :shock:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Мнениеот Malina » 11 Дек 2014, 17:01

Не знам дали е безопасна, но определено е супер гладна, аз не бих издържала ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Безопасна ли е диетата с овесени ядки?

Мнениеот Mauritius » 11 Дек 2014, 17:37

Не смятам, че има безопасна диета, щом се лишаваш от храна, то според мен е опасно това. Ако трябва да става въпрос за безопасно има доста хранителни режими, които не са диети все пак могат да ти помогнат да свалиш килограми!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта