Момиче на 16 с приятеля й на море?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Момиче на 16 с приятеля й на море?

Мнениеот maminka » 07 Юли 2014, 13:59

Очаквам съвсем скоро това да ме застигне като въпрос от голямото ми момиче иииии... искам да чуя няколко мнения по въпроса. По принцип съм доста либерална и мисля, че момиче на 16 години не е проблем да отиде с приятеля й на море.

Той е пълнолетен, шофьор е, въпреки, че искрено се надявам да ме послушат и да тръгнат с автобус, макар че шансът някой да ме чуе е малък.
Моя близка миналата година позволи на дъщеря си да отиде на море с приятеля й и казано честно оцеляха и двамата :D не зная, аз ли съм прекалено либерална или просто, защото и мен са ме пускали на 16 години да ходя с приятеля си на море, мисля че е редно да уважа желанието й.

До колкото зная и доста от съученичките й също са ходили с приятелите си на море, вие какво ще ме посъветвате?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Момиче на 16 с приятеля й на море?

Мнениеот Nightmare » 07 Юли 2014, 14:02

Теб хубаво са те пускали на 16 да ходиш на море с приятеля си, но не си ли виждала какво представлява черноморието ни сега? Аз лично не бих позволила такова нещо, разбирам да са на някакво спокойно местенце тип Черноморец и пак би ми било страшно безпокойно за детето, а и това, че е пълнолетен го прави по-опасен, щом е и шофьор :o
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Момиче на 16 с приятеля й на море?

Мнениеот Harmony » 07 Юли 2014, 14:05

Nightmare написа:Теб хубаво са те пускали на 16 да ходиш на море с приятеля си, но не си ли виждала какво представлява черноморието ни сега? Аз лично не бих позволила такова нещо, разбирам да са на някакво спокойно местенце тип Черноморец и пак би ми било страшно безпокойно за детето, а и това, че е пълнолетен го прави по-опасен, щом е и шофьор :o

Ами да ти кажа - горките ти деца, не зная как да изживели първите си 18 години при теб :| според мен трябва да пуснеш детето да си ги изживее тези неща, по-лошото е, че в един момент ще си ги направи сама на нейното и тогава ще си в още по-голям шаш и паника, просто не си го причинявай ;)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Момиче на 16 с приятеля й на море?

Мнениеот maminka » 07 Юли 2014, 14:11

Смятам дъщеря си за отговорен и разумен човек, вярвам, че ще бъде внимателна, макар че в повечето случаи повече ме успокоява, че всичко е наред, от колкото да се пази, за да бъде всичко наред :D много е грижовна :)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Момиче на 16 с приятеля й на море?

Мнениеот xrisy_vd » 07 Юли 2014, 15:39

Аз мисля, че ако имаш достатъчно доверие на дъщеря си и приятеля й няма лошо да идат на почивка двамата. Ако ще си говорим кое какво е то и у дома, ако си остане дъщеря ти може да се напие, да иде до магазина и може да има ПТП не дай си боже, тук искам да поясня, че това е лично мнение и не критикувам другите изказали се в темата. От личен опит знам, че колкото повече ми е забранявано нещо, толкова по- често съм нарушавала заповедите, така да ги наречем. :lol: Щом дъщеря ти е достатъчно отговорна към себе си, то аз мога да й пожелая една УСМИХНАТА И СПОКОЙНА ПОЧИВКА!
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Момиче на 16 с приятеля й на море?

Мнениеот Harmony » 07 Юли 2014, 16:34

xrisy_vd написа:Аз мисля, че ако имаш достатъчно доверие на дъщеря си и приятеля й няма лошо да идат на почивка двамата. Ако ще си говорим кое какво е то и у дома, ако си остане дъщеря ти може да се напие, да иде до магазина и може да има ПТП не дай си боже, тук искам да поясня, че това е лично мнение и не критикувам другите изказали се в темата. От личен опит знам, че колкото повече ми е забранявано нещо, толкова по- често съм нарушавала заповедите, така да ги наречем. :lol: Щом дъщеря ти е достатъчно отговорна към себе си, то аз мога да й пожелая една УСМИХНАТА И СПОКОЙНА ПОЧИВКА!

Браво! Много съм щастлива, че има и нормални хора тук! Общо взето всички се правят на големи моралисти и в крайна сметка какво излиза, че детето не е възпитано по този начин, просто защото си е отвързало каишката по някое време и е чакало момента, в който ще порасне и ще се отприщи и от там нататък прави глупости на поразия!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Момиче на 16 с приятеля й на море?

Мнениеот xrisy_vd » 08 Юли 2014, 09:30

Harmony написа:
xrisy_vd написа:Аз мисля, че ако имаш достатъчно доверие на дъщеря си и приятеля й няма лошо да идат на почивка двамата. Ако ще си говорим кое какво е то и у дома, ако си остане дъщеря ти може да се напие, да иде до магазина и може да има ПТП не дай си боже, тук искам да поясня, че това е лично мнение и не критикувам другите изказали се в темата. От личен опит знам, че колкото повече ми е забранявано нещо, толкова по- често съм нарушавала заповедите, така да ги наречем. :lol: Щом дъщеря ти е достатъчно отговорна към себе си, то аз мога да й пожелая една УСМИХНАТА И СПОКОЙНА ПОЧИВКА!

Браво! Много съм щастлива, че има и нормални хора тук! Общо взето всички се правят на големи моралисти и в крайна сметка какво излиза, че детето не е възпитано по този начин, просто защото си е отвързало каишката по някое време и е чакало момента, в който ще порасне и ще се отприщи и от там нататък прави глупости на поразия!

Ама само на приказки моралисти, аман вече! На десктопа няма огледало да се погледнат. Всички да си възпитаме децата по чуждите норми, да видим, тогава кое ще ни е кривото?!
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Момиче на 16 с приятеля й на море?

Мнениеот dejavu » 08 Юли 2014, 11:22

xrisy_vd написа:
Harmony написа:
xrisy_vd написа:Аз мисля, че ако имаш достатъчно доверие на дъщеря си и приятеля й няма лошо да идат на почивка двамата. Ако ще си говорим кое какво е то и у дома, ако си остане дъщеря ти може да се напие, да иде до магазина и може да има ПТП не дай си боже, тук искам да поясня, че това е лично мнение и не критикувам другите изказали се в темата. От личен опит знам, че колкото повече ми е забранявано нещо, толкова по- често съм нарушавала заповедите, така да ги наречем. :lol: Щом дъщеря ти е достатъчно отговорна към себе си, то аз мога да й пожелая една УСМИХНАТА И СПОКОЙНА ПОЧИВКА!

Браво! Много съм щастлива, че има и нормални хора тук! Общо взето всички се правят на големи моралисти и в крайна сметка какво излиза, че детето не е възпитано по този начин, просто защото си е отвързало каишката по някое време и е чакало момента, в който ще порасне и ще се отприщи и от там нататък прави глупости на поразия!

Ама само на приказки моралисти, аман вече! На десктопа няма огледало да се погледнат. Всички да си възпитаме децата по чуждите норми, да видим, тогава кое ще ни е кривото?!

Супер момичета сте! И аз съм на същото мнение, вчера видях темата във Фейсбук, както и коментарите. Нямах време да пиша, но много се изнервих на "моралистите" дето много им знае устата, в крайна сметка, ако на всички тези хора децата им са така добре възпитани няма всяко трето момиче да е облечено като фолк певица или Николета Лозанова, както и няма чалга кръчмите да са пълни до пръсване, а от там и тоалетните със задоволяващи страстите си тийнове! :evil: :evil: :evil: Ех, че се ядосах!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Момиче на 16 с приятеля й на море?

Мнениеот MerryPop » 08 Юли 2014, 14:09

Абе и аз май съм на вашето мнение, но като се замисля 16 ми изглеждат прекалено малко, но ако съм с мисълта, че тя е на 16 и не е девствена, познавам момчето, с което е станало всичко и одобрявам връзката й, защо не. Но и да не я одобрявах, предполагам, че нямаше да има значение, понеже всички хлапета са твърдоглави, по-добре е да мине през нещата, които има за изживяване
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Момиче на 16 с приятеля й на море?

Мнениеот djudjanka » 09 Юли 2014, 12:13

Още нямам деца, но си мисля, че ще съм доста страхлива майка, при положение, че виждам какво става в държавата ни. За да отиде на море с приятеля си, според мен, момичето трябва първо да е запознало родителите с приятеля си, за да познават човека, с когото е. Но най-важното е възпитанието, родителите трябва да знаят какъв човек са отгледали и възпитали, и съответно ще преценят дали могат да се доверят на детето си. Трудно е, но все някога ще се случи, дали на 16 или 19, детето си е дете.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта