Мурсалският чай – как да открием ментето?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Мурсалският чай – как да открием ментето?

Мнениеот YoLindi » 07 Юли 2014, 15:36

Пускам темичката в Домашен лекар, понеже Мурсалският чай е много полезен и общо взето си има широк спектър на действие - противовъзпалително и антимикробно, антиоксидантно, предполагам има и още до там съм се осведомила, но като цяло си е много полезен.

Цяла зима изкарах на него, а лятото обичам да си правя Мурсалски чай и да го оставям да се изстудява, като се надявам да не губи от свойствата си!
Скоро си говорихме с една приятелка и тя ме светна, че имало два вида Мурсалски чай - единия, който е свободнорастящ и защитен, а другия е култивиран, като се съмнявам някой да продава от диворастящия (въпреки че е възможно да има някой баби и дядовци по селата, които да си берат от време на време), но как да различим култивирания Мурсалски чай от ментето?

Този, който купувам аз е тъмен на цвят, а разбрах, че другия е бледожълт :o

Вие пили ли сте Мурсалски чай, как според вас е възможно да открием ментето? Какъв е цветът на този, който сте купували и какъв трябва да бъде наистина?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Мурсалският чай – как да открием ментето?

Мнениеот MollyDolly » 07 Юли 2014, 15:45

Една приятелка ми каза, че е виждала някъде Мурскалски чай на "пръчици", което не съм убедена какво точно означава, каза че се киснел, малко във вода, след което чаят е бледожълтав, ама е зная къде е истината, аз се съм купувала, твоя от къде си го взе?
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Мурсалският чай – как да открием ментето?

Мнениеот MGB » 10 Юли 2014, 14:20

Купувала съм си от Билла и моя беше тъмен, но май прекалено дълго го варя, иначе ако само се кисне може и бледожълт да става, нямам идея :?
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Мурсалският чай – как да открием ментето?

Мнениеот CinemaFreak » 03 Юли 2018, 16:50

Истински в магазинната мрежа няма. Култивираният няма нищо общо с този, който расте в дивата природа.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта