Помощ за използването на шоколадов фонтан

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Помощ за използването на шоколадов фонтан

Мнениеот dejavu » 08 Юли 2014, 11:35

Не зная дали има по-подходящо място за темата, понеже шоколада не е от най-здравословните храни... но...

Преди време, когато детето беше малко ми подариха шоколадов фонтан. От тогава съм го запечатала и не съм по вадила въобще, понеже детето, като види шоколад и подивява преди да го е опитал, адски много обича. :lol:

Та, скоро имам рожден ден и ми се искаше да направя някакво събиране на вилата и мисля този път да включа и шоколадовия фонтан. Притеснено ми е, обаче понеже не съм убедена как точно се използва и не зная дали книжката му е някъде вкъщи все още.

Другото, което се чудя, какъв шоколад ще е необходим, за да го подкарам фонтана? Може би течен шоколад или на блокче, може и да има специален за фонтани, вие ще кажете :? чакам всякакви препоръки и съвети! :)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Помощ за използването на шоколадов фонтан

Мнениеот Lyomi » 08 Юли 2014, 11:40

До колкото са ми казвали може и с такъв от магазина, но трябва първо да се втечни добре, т.е. да се разреди с масло илиии... нещо такова, една позната си беше поръчала за годежа такова нещо и каза, че имало и специални шоколадови "копчета"... нямам идея какво представляват :?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Помощ за използването на шоколадов фонтан

Мнениеот Sophia.G » 08 Юли 2014, 11:55

Шоколад за готвене, който съм виждала в супермаркетите. С другия не става, защото не се топи добре.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Помощ за използването на шоколадов фонтан

Мнениеот red_eyes » 08 Юли 2014, 12:43

Sophia.G написа:Шоколад за готвене, който съм виждала в супермаркетите. С другия не става, защото не се топи добре.

и аз съм чувала, че става на топчета, а в такъв случай предполагам, че ще успее да се подпуши
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта