Ваканция в Малта с оглед за постоянно пребиваване – някой с наблюдения?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Ваканция в Малта с оглед за постоянно пребиваване – някой с наблюдения?

Мнениеот николаев » 08 Юли 2014, 12:31

След по-малко от месец заминавам с гаджето за Малта на ваканция и на двамата ни беше мечта и беше повече от редно да я осъществим, при положение, че в този момент имаме възможността.

Чувал съм доста добри отзиви за Малта, но не съм сигурен колко бихме могли да разберем за нея от една ваканция там, въпреки че е с цел до голяма степен ваканцията е с оглед за постоянно пребиваване. Много ще се радвам ако някой с наблюдения от там да сподели повече информация за Малта и по-скоро за стандарта на живот, намирането на работа, жилище, манталитета на местните и каквото се сетите още.

Знам, че сезонът там е дълъг от април до октомври, което е идеално на гаджето, понеже ми е много зиморничава, от друга страна това предполага, че би трябвало да има и повече работа, нали?
Ами чакам някой добър човек с наблюдения да сподели повече за Малта и живота там, апък след като се върнем от ваканцията ще докладвам огледа за постоянно пребиваване там ;)
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Ваканция в Малта с оглед за постоянно пребиваване – някой с наблюдения?

Мнениеот red_eyes » 08 Юли 2014, 12:37

Преди доста години една приятелка беше ходила на езикова екскурзия в Малта и беше забелязала, че малтийците не са особено добре осигурени финансово, не получават високи заплати, а и цените не са много ниски, предполагам, че това се дължи на факта, че е остров и повечето неща са внос :?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Ваканция в Малта с оглед за постоянно пребиваване – някой с наблюдения?

Мнениеот Sophia.G » 15 Юли 2014, 11:27

Много скъпа дестинация за туристи от България, мое впечатление е, че те са доста резервирани към нас и като работници.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Ваканция в Малта с оглед за постоянно пребиваване – някой с наблюдения?

Мнениеот Yamira » 19 Юли 2014, 10:33

Преди време един приятел беше работил там и казваше, че се чувствал като на село. Всички се познават, пазара е малък и обществото е много затворено! Но било много красиво! Успех, пробвайте и разкажете после! :)
Yamira
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Юли 2014, 10:21

Re: Ваканция в Малта с оглед за постоянно пребиваване – някой с наблюдения?

Мнениеот annydance » 21 Юли 2014, 13:30

Yamira написа:Преди време един приятел беше работил там и казваше, че се чувствал като на село. Всички се познават, пазара е малък и обществото е много затворено! Но било много красиво! Успех, пробвайте и разкажете после! :)

То това на мен ми допада като идея, при положение, че имаш интернет :D да, съгласна съм за красотата не съм ходила, но това, което виждам като снимки ме покорява :oops: :)
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13


Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron