Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Мнениеот Грохот » 10 Юли 2014, 13:41

Момичета до сега никога не съм ходила на маникюр, а ми се иска да направя и това през лятото. Напоследък мои познати все по-често попадат на някакви фалшиви маникюристки, които не работят с особено качествени материали и маникюрът им съвсем не е добре направен. Явно или самата им работа е некачествена, или гелът, който ти слагат на ноктите, а може и ноктопластиката, която си пада за една седмица и започва да се отлепя или чупи.

На мен една седмица ми се вижда твърде кратък срок, затова искам да попитам, колко време би трябвало да издържи един добре направен маникюр? Остана съм с впечатление, че ако не ноктопластика или гел, то поне лаковете им трябва да са по-дълготрайни, но до колко време издържат всъщност?
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Мнениеот mangusta » 10 Юли 2014, 13:44

Това с маникюра е много относителна работа - колко чинии миеш, колко често переш на ръка и т.н., но си права, че един добре направен маникюр не може да издържа само седмица. Щом искаш отивай, но преди това пусни проучване ;)
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Мнениеот Snejna » 21 Ное 2014, 17:08

Всъщност,ако е с гел лакове трябва да изкара поне месец без проблеми,а от там нататък зависи ти колко можеш да го запазиш :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Мнениеот nofi » 23 Ное 2014, 06:16

Уважаеми дами, маникюристка съм от 7 год., така че смятам, че мога да си позваля да езкажа мнение. За маникюр с обикновен лак е нормално да очаквате трайност 5-7дни. Качеството на продуктите оказва своето влияние, но все пак, това е лак за нокти, нека не очакваме чудеса. Относно гел лака, гелиша, печения лак, ши лака, както искате го наричайте, очаквайте трайност около 14-20 дни. Разбира се, може и повече, но сами си представете как биха изглеждали нокти, израсли един месец... лак и 3 мм празен нокът. Всичко изисква поддръжка, дами!
Не омаловажавайте и фактори като месечният цикъл и степента на омазняване на нокътната плочка, които влияят на трайността на маникюра ви!
nofi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2014, 06:05

Re: Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Мнениеот Kremiliya » 12 Дек 2014, 16:46

nofi написа:Уважаеми дами, маникюристка съм от 7 год., така че смятам, че мога да си позваля да езкажа мнение. За маникюр с обикновен лак е нормално да очаквате трайност 5-7дни. Качеството на продуктите оказва своето влияние, но все пак, това е лак за нокти, нека не очакваме чудеса. Относно гел лака, гелиша, печения лак, ши лака, както искате го наричайте, очаквайте трайност около 14-20 дни. Разбира се, може и повече, но сами си представете как биха изглеждали нокти, израсли един месец... лак и 3 мм празен нокът. Всичко изисква поддръжка, дами!
Не омаловажавайте и фактори като месечният цикъл и степента на омазняване на нокътната плочка, които влияят на трайността на маникюра ви!

Скъпо удоволствие са си тези професионални лакове, а колко са красиви няма да говорим. Прави ми впечатление, че масово се ползва безцветна основа, така че и да израсте нокътя не се вижда сякаш, а? :) Има ли от къде обикновения прост човек да си купи гел лак и да си се лакира вкъщи :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Мнениеот S_Milenska » 13 Дек 2014, 11:52

Много ми харесват тези маникюри, сега са много популярни, аз също ползвам услугите на салон и лакът ми издържа поне месец, аз си избирам безцветни и така не си личи, когато израсте нокътя :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Мнениеот Rali_hr » 13 Дек 2014, 14:19

Много ми се иска сега за Коледа да си направя такъв маникюр - с гел лак при някой професионалист, но честно да си призная, тази лична инвестиция за мен ми е малко съвестна :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Мнениеот Mon_ton » 19 Дек 2014, 17:05

Моят издържа близо месец и половина, но вече когато израсне повече се налага да го махна иначе не се поврежда самия лак.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Мнениеот Anka » 19 Дек 2014, 17:24

много красиви аз правя на приятелките ми но себе си не мога да нарисувам :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Добре направен маникюр - до колко време издържа?

Мнениеот Elica » 29 Дек 2014, 16:13

От скоро започнах да ходя при маникюристка, много съм доволна, наистина е разход, но си струва, лакът ми не мърда повече от месец, може да не съм най-любимия клиент за маникюристите, както виждаме те ни агитират да ходим на 2 седмици, но за мен е много да дам по 40лв. месечно за ноктите си, затова ходя веднъж месечно и съм супер доволна, а и ноктите ми не се чупят толкова. ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта