Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Jully » 23 Фев 2016, 16:39

Туко що попаднах на нещо в разде хранене на сайта, явно са го пуснали съвсем скоро, изглежда невероятно, а както съм напоследък пристрастена към авокадото, то със сигурност мога да кажа, че ми събра погледа: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 1%86%D0%B0
Ще се радвам ако някой сподели дали е пробвал подобно нещо. С тази разлика, която искам да вметна, че на това по-скоро му липсва нещо допълнително за хапване,за да може да бъде квалифицирано като вечеря, а не предястие. Мисля, че добре ще подхожда хубава салата с домати, може би Капрезе, с няколко филийки пълнозърнест хляб. Евентуално в допълнение може би порцията да увеличи на цяло авокадо на човек. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Yunona » 26 Фев 2016, 10:50

Jully написа:Туко що попаднах на нещо в разде хранене на сайта, явно са го пуснали съвсем скоро, изглежда невероятно, а както съм напоследък пристрастена към авокадото, то със сигурност мога да кажа, че ми събра погледа: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 1%86%D0%B0
Ще се радвам ако някой сподели дали е пробвал подобно нещо. С тази разлика, която искам да вметна, че на това по-скоро му липсва нещо допълнително за хапване,за да може да бъде квалифицирано като вечеря, а не предястие. Мисля, че добре ще подхожда хубава салата с домати, може би Капрезе, с няколко филийки пълнозърнест хляб. Евентуално в допълнение може би порцията да увеличи на цяло авокадо на човек. :)


О, това е много вкусно :)
Тъй като е сериозно хапване, с високо съдържание на мазнини, най-много му отива една богата зелена салатка. И да, филийка препечен пълнозърнест хляб. И бяло вино. Размечтах се :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Pipilota » 29 Фев 2016, 16:12

И на мен ми хареса и задължително ще го изпробвам, само че много ми идва сякаш и колбас и яйца, може би ще махна едното :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Май 2016, 12:33

Лесна вечеря, която почнах да правя напоследък е пиле фрикасе :) Сварява се много бързо, както и яхния с грах, той особено си е сготвен като цяло ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот fairy » 16 Май 2016, 12:55

Много бързо правя едни гюленца от кайма. Омесвам я с лук и подправки, късам малко от каймата, правя на питка. Отгоре като плънка слагам маслини, морков, кисела краставичка, може и сварено яйце и гъби. Кой каквото душа иска.Правя на топка и пека.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Pipilota » 16 Май 2016, 13:41

fairy написа:Много бързо правя едни гюленца от кайма. Омесвам я с лук и подправки, късам малко от каймата, правя на питка. Отгоре като плънка слагам маслини, морков, кисела краставичка, може и сварено яйце и гъби. Кой каквото душа иска.Правя на топка и пека.

Аз им казвам малки рула стефани :) То си става същото. :) Иначе за бърза вечеря влиза в списъка ми и салата Табуле с пиле на грил. 20 мин и сервирам.
Друго много, което обичаме и от скоро е в менюто ни, за 30 мин се хапва - кашкавалена запеканка, невероятно вкусно! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Lollipop » 26 Яну 2017, 14:45

Напоследък често правя вкъщи омлети мъфини. Нарязвам каквото имам изостанало из къщи - колбас, кашкавал,лук чушка, спанак, гъби, слагам в купичките на мъфините, изсипвам разбити яйца и пека за 20 минути с една салата - става идеално.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот black » 26 Яну 2017, 15:08

От яйцата не знам да има нещо по-бързо за приготвяне :grin: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Mon_ton » 26 Яну 2017, 15:50

black написа:От яйцата не знам да има нещо по-бързо за приготвяне :grin: .

Няма, но е хубаво да съберем и други бързи идеи!
Аз обичам много зеленчуци и правя често - нарязвам лук, морков, тиквичка, сладки картофи, броколи, кафиол, чери домати, нареждам в тавичка, слагам сол зехтин и черен пипер, пека за 20 минути и са готови за хапване. През това време запичам на тигана някоя друга пилешка пържолка.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот balsam » 27 Яну 2017, 10:28

Някой път като се чудя какво да приготвя, купувам и аз от сладките картофи, измия ги хубаво с четка, нарежа ги в тавичка, поръся ги с пипер, сол, чесън, зелени подправки и ги запека във фурната. Нищо друго не ни трябва :smile: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта