Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Мади Ранчева » 11 Юли 2014, 13:44

Предполагам повечето домакини имат проблем като моя, прибират се късно от работа, тъкмо когато е станало време за вечеря, а у дома няма нищо за хапване. Обичам да практикувам скоростно готвене, освен в почивните, когато си майсторя разните му по-завъртени рецепти, но за сметка на това рецептите ми за бързи манджички лесно се изчерпват.

През лятото разчитам на това, че мога да купя диня, която да се изстуди за около половин час, да направя салата и вечерята е спретната, но не мога да си храня през цялото лято с това децата :D :D ами ако питате това е моята най-бърза вечеря, която приготвям - салата + сирене + диня ;) ;)

Я кажете коя е най-бързата вечеря, която можете да сготвите, дайте ми идеи и рецепти как се справяте в кухнята, когато трябва да сте майка, домакиня и отговорния човек от офиса :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот ramimni » 11 Юли 2014, 13:46

Много обичам да чистя хладилника с гювечета, става наистина бързо и слагат това, което има в хладилника и никога не е по точна рецепта, а и гаджето ми много ги обича, това е най-бързото нещо, което мога да правя ;)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот djudjanka » 11 Юли 2014, 15:54

Имам много такива, защото не винаги имам време или пък не ми се занимава. Ето няколко - всякакви ястия с яйца (омлет, пържени, бъркани), пържени картофи, таратор, салати, картофена яхния, леща, ориз, карт. пюре, пържоли на тиган, сандвичи и т.н. Има и едни питки, които също стават много бързо - 1 к. к. мляко, 1 к. л. сода, брашно колкото поеме, сирене, оформят се и се пекат в намаслена тавичка.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Ivaylo » 11 Юли 2014, 16:39

Тя е на един телефон отстояние :) Правят се поръчки и няма проблем.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Kremiliya » 04 Фев 2015, 15:31

Най-бързото май са ми яйцата, иначе бързо стават и спагетите, лещата, грах стават супер бързо :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Krum » 04 Фев 2015, 15:44

Най-бързо готвя като си поръчам хаха ;)
но иначе когато бързам ям сандвичи или яйца :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Elica » 04 Фев 2015, 17:17

Мазана филия с лютеница брои ли се? :)
Иначе за мен тези неща, които сте описали като гювечета са от бавните вечери, за мен бързо е нещо, което става за 30 минути с готвенето, а то на гювечетата само толкова верме ще им режа продуктите. Спагетите са супер вариант, слагаш ги да се сварят и после мяташ малко сирене и кашкавал и айде вечеря. Ориза също става бързо, а лещата ми е от любимите, защото за 20минути си кацва на масата :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Коцева » 04 Фев 2015, 17:24

Харесвам предаванията на Джейми Оливър и Рудолф, но никога не съм опитвала да направя от техните 30 мин. ястия, някак все си мисля, че няма как да ми се получат. От друга гледна точка може пък и да станат с малко повече готови продукти като консерва домати, настърган кашкавал и т.н. Иначе обичам доматки с ориз - бързо, има за обяд на следващия ден и е вкусно ;)
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Malina » 04 Фев 2015, 17:28

Elica написа:Мазана филия с лютеница брои ли се? :)
Иначе за мен тези неща, които сте описали като гювечета са от бавните вечери, за мен бързо е нещо, което става за 30 минути с готвенето, а то на гювечетата само толкова верме ще им режа продуктите. Спагетите са супер вариант, слагаш ги да се сварят и после мяташ малко сирене и кашкавал и айде вечеря. Ориза също става бързо, а лещата ми е от любимите, защото за 20минути си кацва на масата :)

Аз съм на същото мнение, че това е бързо, а не да се заровиш в кухнята за 1 час и след 2 да ядеш и да викаш сготвих на бързо. Бърз вариант е и соления кекс бъркаш и мяташ в печката, но пък по-бавно се пече, но не чак фатално бавно.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Най-бързата вечеря, която можете да сготвите е…?

Мнениеот Lili_pili » 05 Фев 2015, 11:58

За мен най-бързвото за кренвирши с кашкавал, любимо... :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта