Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Мнениеот donni » 11 Юли 2014, 15:14

Снощи имахме голям проблем с детето посред нощ вдигна температура, а бях сама вкъщи, нямахме нищо за деца, което да понижава температурата, направо изпаднах в паника.

Започнах да увивам в мокри чаршафи, понеже една лекарка ми беше казала, че така е най-добре, когато е екстремна ситуацията, наложих кърпи с оцет по главичката, но чаршафите се топлят прекалено бързо, затова напълних коритото с хладка вода и сложих бебонко. Невероятно бързо му свали температурата.

Чувала съм, че някои майки не дават лекарства в такива ситуации, а пълнят вана със студена вода, аз не бях склонна да свалям температура и то на толкова малко дете с народна медицина, но след като проработи, се удивих.

Сега съм навита да пробвам и други методи от народната медицина и да ги комбинирам за по-бързо сваляне на температурата, дано не се налага скоро де, но се пък ми се иска да съберем колкото е възможно повече, така кой каквото има под ръка ще му е от полза ;)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Мнениеот Коцева » 11 Юли 2014, 15:21

Като бяха малки децата използвах картоф настърган и сложен в тензух или тъничка носна кърпичка от плат, така на челцето и слепоочията, наистина помагаше, сега вече сами го правят, но за да не търсят кърпички направо налагат резен на същите места.
Чувала съм това и с извара, но никога не съм опитвала. Бързо да се лекувате!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Мнениеот Ivaylo » 11 Юли 2014, 15:28

donni написа:Чувала съм, че някои майки не дават лекарства в такива ситуации, а пълнят вана със студена вода, аз не бях склонна да свалям температура и то на толкова малко дете с народна медицина, но след като проработи, се удивих.

Проработи ли? Явно нямате никакво отношение към детето си. Представяте ли си какво е да пъхнете едно дете с температура в ледената вода? И каква е ползата от това и вредата?
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Мнениеот Harmony » 14 Юли 2014, 11:47

И аз съм чувала за майки, които свалят температурата на децата си с студена вода, едно момченце дори ми разказваше как техните не помни да са му давали лекарства, когато е имал температура, винаги са действали по този начин. Предполагам зависи и от това колко е висока, ако е с 40 градуса, едва ли някой би се наел
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Мнениеот Mon_ton » 27 Ное 2014, 14:48

Това ми се вижда лудост да си навреш детето, пък и себе си в студена вода, най-малкото температурния шок не е ли по-опасен от самата температура?! :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Мнениеот Rali_hr » 09 Дек 2014, 14:54

Скоро ми казаха, че за сваляне на температурата да се намажат крачетата с мед и да се натърка върхът на главата със сапун, а с домашен - най-добре. :roll: не знам дали действа.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Мнениеот Pipilota » 17 Фев 2016, 10:50

Това със студената вода, май се прилага и в болниците, но до колко е истина, не знам.
От друга страна най-сигурния метод е с оцет и вода на главичката - компрес. Чаят от малини също е ефикасен за сваляне на температурата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Ное 2016, 11:28

Мажат се краката с белтък и се обуват чорапки.- това също сваля температурата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Мнениеот Локумът » 22 Ное 2016, 11:48

Щото тва със студената вода не е баш студена вода от чешмата. Прави се душ с хладка вода, но не далеч студена, нали се сещате какъв шок може да се направи от такава рязка разлика в температурата. Вярно, че ако от топло влезеш в студено не би трябвало да ти спре сърцето, ама не е добре да се пробва. може да се направи по-хладен душ, да, но не и със студена вода, тва и с чаршафите е такова, мокри чаршафи, те могат да се намокрят и с топла вода, така или иначе се охлажда от външната температура.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Сваляне на температура с народна медицина – какво сте пробвали?

Мнениеот dessiblond » 22 Ное 2016, 13:31

Това с чаршафите съм го пробвала, но с оцет и вода. В екстремни ситуации - екстремни методи. Докато намериш лекарства и отидеш до аптеката, това действа и помага.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта