Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

Мнениеот MerryPop » 14 Юли 2014, 11:34

От както съм мама, а и преди това де, съм си нетърпелив човек и това да чакам да изсъхне лака ми, за да не го разваля при мен просто не се случва. По тази причина си слагам безцветни лакова, в най-добрия случай в телесни цветове.

Една приятелка ми каза, че е ползвала от тези спрейчета за бързо изсъхване на лака, но не е видяла голяма разлика, дали е от самия продукт и има по-ефикасни?
Чувала съм от разни момичета, че си сушат лака със сешоар, но това отнема още 10 мин. а нямам такова време и търпение 10 да се лакирам и 10 да се суша :evil: :oops:

Знаете ли трикове, с които мога да накарам лака ми да изсъхне бързо и дали има бързосъхнещи лакове, или други ефикасни продукти за тази цел? :roll:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

Мнениеот LaCoquine » 14 Юли 2014, 11:37

Съмнявам се да ти кажа честно, че един лак може да изсъхне по-бързо от 10 мин. Ползвала съм и такива, които уж съхнат по-бързо, но не видях особена разлика. А тези спрейчета работят не моментално, както ни се иска, но е доста по-добре от "бързосъхнещия" лак :D
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

Мнениеот xrisy_vd » 14 Юли 2014, 12:32

Преди години ползвах на OPI някакво мазило, беше лилаво и мазно в шишенце като на лак с четка се слагаше по 1 капка на нокът и наистина имаше ефект, опитах се да го потърся в сайта им, но видях, че са пуснали някакви спрейове за бързо съхнене, вероятно и те ще вършат работа.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

Мнениеот dejavu » 14 Юли 2014, 12:39

xrisy_vd написа:Преди години ползвах на OPI някакво мазило, беше лилаво и мазно в шишенце като на лак с четка се слагаше по 1 капка на нокът и наистина имаше ефект, опитах се да го потърся в сайта им, но видях, че са пуснали някакви спрейове за бързо съхнене, вероятно и те ще вършат работа.

Казано честно съм доста резервирана към OPI, може би, защото я прехвалват, но щом действа - супер, до колко знам тези мазила и спрейчета са с масла, които и подхранват, освен че съхне по-бързо с тях ;) а чувала съм, че в студена вода с лед също съхне бързо, но не знам до колкото е вярно и колко бързо се случват нещата :? дали някой друг е пробвал :?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

Мнениеот xrisy_vd » 14 Юли 2014, 12:47

dejavu написа:
xrisy_vd написа:Преди години ползвах на OPI някакво мазило, беше лилаво и мазно в шишенце като на лак с четка се слагаше по 1 капка на нокът и наистина имаше ефект, опитах се да го потърся в сайта им, но видях, че са пуснали някакви спрейове за бързо съхнене, вероятно и те ще вършат работа.

Казано честно съм доста резервирана към OPI, може би, защото я прехвалват, но щом действа - супер, до колко знам тези мазила и спрейчета са с масла, които и подхранват, освен че съхне по-бързо с тях ;) а чувала съм, че в студена вода с лед също съхне бързо, но не знам до колкото е вярно и колко бързо се случват нещата :? дали някой друг е пробвал :?

Като цяло не оправдавам високата цена на продуктите им, 20лв. за един лак... Пробвала съм и със студена вода, но явно не ми е достатъчно студена водата вкъщи, може ми трябва да си пъхна ръцете във фризера :D Пробвала съм и с бадемово масло, но лакът се свива и ъгълчетата на ноктите ми остават без лак, така че не става.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

Мнениеот Tania79 » 14 Юли 2014, 23:01

Здравейте от мен :) реших да споделя с вас какъв топ лак открих наскоро, който съхне много бързо и държи маникюра перфектен поне 5 дни. Ползвам лаковете и топ лак с дебелата и плътна четка на Golden Rose и съм изключително доволна....плътно покритие, без жълти остатъци по ноктите след лакиране с тъмен цвят, без "отпечатани чаршафи" след ставане сутрин и наистина съхне за около 30 мин. на шишенцето пише Golden Rose quick dry top coat Maxy Brush и струва само 2,50 - 3,00 лв. Пробвайте и ще останете доволни
Tania79
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Юли 2014, 22:49

Re: Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

Мнениеот Kremiliya » 29 Юни 2016, 13:49

Tania79 написа:Здравейте от мен :) реших да споделя с вас какъв топ лак открих наскоро, който съхне много бързо и държи маникюра перфектен поне 5 дни. Ползвам лаковете и топ лак с дебелата и плътна четка на Golden Rose и съм изключително доволна....плътно покритие, без жълти остатъци по ноктите след лакиране с тъмен цвят, без "отпечатани чаршафи" след ставане сутрин и наистина съхне за около 30 мин. на шишенцето пише Golden Rose quick dry top coat Maxy Brush и струва само 2,50 - 3,00 лв. Пробвайте и ще останете доволни

И аз използвам от тоя лак, който е с дебелата четка и съхне много бързо. Вече бързосъхнещите лакове се намират лесно и всеки работи в тази насока, което дава едно предимство и спокойствие, че лесно и бързо ще ти изсъхнат ноктите. Преди под студена вода ги навирахме, духахме им, на вентилатор се веехме и все не изсъхваха.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

Мнениеот m0n4eto » 26 Юли 2016, 10:32

Kremiliya
ама те тогава съхнат бързо и с шишенцето, след няколко ползвания и вече е прекалено гъсто ..
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

Мнениеот Kremiliya » 25 Авг 2016, 15:50

m0n4eto написа:Kremiliya
ама те тогава съхнат бързо и с шишенцето, след няколко ползвания и вече е прекалено гъсто ..

Не е така, аз използвам асмо такива лакове, има на Голдън Роуз и съм много доволна, от този вид: http://apteka.framar.bg/30039814/%D0%B3 ... 8%D1%8F-17
Изсъхват за може би 30 минути вече са напълно сухи, не са като онези, които ги чакаш по час. :) Та за мен това си енарпаво скрокострелно съхнене. Използвам един лак вече 2-ра година и още е в добро качество :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Ефикасни трикове и продукти за бързо изсъхване на лака?

Мнениеот m0n4eto » 26 Авг 2016, 11:48

30 минути съхнене на лак не е толкова бързо ако е нов. на мен по-дълго ми съхнат само ако са се сгъстили. но това, което казваш, че в шишенцето не е изсъхнало 2 години, ако го ползваш редовно е наистина впечатляващо!
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта