Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Мнениеот LaCoquine » 14 Юли 2014, 14:35

От началото на лятната ваканция реших да запиша детето на занималня. Всичко вървеше добре, докато не научих за разминаването, което се получава във възпитанието на детето в занималнята спрямо това вкъщи!

До сега съм го гледала сама, като никой друг не ми е помагал, съответно за 5 години трябваше да попие какво може и какво не може да се прави, яде, иска и въпреки това, щом нещо се пожелае то веднага става реалност в занималнята. Нормално е да пожелае, но защо трябва да му се позволява. Забравих да кажа, че съм предупредила учителките, че джънк не може!

Опитвам се да я огранича от всякакви боклуци, пълни със захар, консерванти, оцветители и подобни, но как разбирам. В неделя излизаме на разходка и той ми казва, че иска Зайо Байо :o :shock: :o :shock: е, кога се случи да прояде Зайо Байо, този момент съм го пропуснала. НО учителките в занималнята, явно изцяло уважават детските желания и купуват боклуци наред :shock:

Е, как да възпитавам детето си, при положение, че в занималнята се позволяват такива неща, а мама не дава, т.е. мама е лошата, учителките - добрите ченгета :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Мнениеот Коцева » 14 Юли 2014, 14:39

Ех, тъкмо си мислих, че по тези занимални нещата стоят по друг начин, нооо за съжаление май не е така. Ами имаш няколко варианта, но аз бих говорила с директорката и ако държиш детето да остане в същата занималня вдигаш патардия, а съм убедена, че във вашия град трябва да има и от тези занимални, които са с различни методи на възпитание и обучение, т.е. на нито едно от децата няма да им е позволено подобно нещо ;)
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Мнениеот moni.sparrow » 21 Юли 2014, 12:55

Недопустимо е това, което се случва. Като се има предвид, че това е частна занималня, най-малкото трябва в началото да се допитат до теб, дали имаш изисквания по-особено разни, нещо друго, не може така, потърси друга, колкото и да ти е на удобно място тази!
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Мнениеот Kaya » 25 Ное 2014, 17:29

moni.sparrow написа:Недопустимо е това, което се случва. Като се има предвид, че това е частна занималня, най-малкото трябва в началото да се допитат до теб, дали имаш изисквания по-особено разни, нещо друго, не може така, потърси друга, колкото и да ти е на удобно място тази!

Точно, защото е частна според мен се случва това нещо :) Ако не е частна занималнята, няма да се купува каквото и да е на децата, а в частните се предполага, че са мамини синчета там и трябва да получават всичко :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Мнениеот Elica » 26 Ное 2014, 16:28

Когато имам деца не мисля, че ще ги изпратя на такава занималня, имам много лошо впечатление от това, което виждам. Точно до блока ми има частна занималня, децата вилнеят из детската площадка, купуват им се разни боклуци и стоят накачулени по кафето. :shock:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Мнениеот Pipilota » 05 Дек 2014, 18:13

Много често се случва това, но явно такава е практиката, научете детето си да отказва, защото като гледа останалите как хапват сладко, сладко и то ще иска. :x
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Мнениеот S_Milenska » 20 Яну 2015, 12:01

Говорете с учителите от занималнята и с детето си научете го да отказва това, което му се предлага и му обяснете, че е вредно, намерете начини да компенсирате липсата на вредни хрупалки, като му направите полезни такива :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Мнениеот qwerryyy » 31 Мар 2015, 13:49

Когато всички го правят няма как и детето ти да остане страничен участник. Онзи ден ходих със сестра ми да прибира детето си и видяхме, че малкия яде бонбон, който госпожите били дали. Като цяло нямаше нищо против, но да яде бонбон, докато тича отвън на двора беше странно! А ако се задави или се спъне с този бонбон в устата?!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Мнениеот mix_twix » 31 Мар 2015, 14:16

qwerryyy написа:Когато всички го правят няма как и детето ти да остане страничен участник. Онзи ден ходих със сестра ми да прибира детето си и видяхме, че малкия яде бонбон, който госпожите били дали. Като цяло нямаше нищо против, но да яде бонбон, докато тича отвън на двора беше странно! А ако се задави или се спъне с този бонбон в устата?!

Да, много е странно, не знам като имам деца как ще ги ограничавам от простотията покрай тях :))
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Разминаването във възпитанието – занималня с вкъщи

Мнениеот Kaya » 16 Мар 2017, 11:03

По принцип ми е странно, как може учителките да са купували каквото пожелаят децата, това означава от техния джоб да изкарат пари, може би някое дете е почерпило. :)
иначе до разминаването всичко е до състоянието на занималнята, а няма как да отделят едно дете и да не опита от това, което хапват останалите.
Иначе аз съм доволна от частната занималня на която водих дъщеря си, докато беше по-малка, учеха имаха режим и успяваха да прочетата и необходимия материал от учебниците.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта