Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Мнениеот MollyDolly » 14 Юли 2014, 16:30

Предполагам, че не всички тук децата им ходят на училище, но от вашите наблюдения и фантазия се интересувам.

Понеже тази година повеждам отново първи клас, та се чудех, макар сега и във ваканция, как мога да направя по-интересна и разнообразна класната им стая. Искам да вложа повече въображение, така че да им го предам и да ги накарам от първия миг да не им се излиза от перфектната класна стая.

Търся идеи от чуждестранни колеги, понеже ми е ясно, че старите методи не помагат, а понякога новите са твърде изчанчени, за съжаление едно от малкото иновативни неща, които мога да прокарам е това с интериора в перфектната класна стая.
Как вие си я представяте, в каква обстановка детето ви би се чувствало, според вас? :?
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Мнениеот moni.sparrow » 14 Юли 2014, 16:37

Мисля, че е добре чиновете да са по формата на буквата "П" или в няколко слети редици, по този начин децата ще се чувстват близки и защитени по някакъв начин, тъй като учителят е непознатият, в случая, а повечето са били в една група в ДГ, предполагам, а за интерьора ми е трудно да си представя. Мисля, че всяко изчанчено, както казваш ти, нещо ще е добре дошло ще питат и разпитват, на тази възраст са любопитни ;)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Мнениеот MerryPop » 31 Юли 2014, 15:26

пълна с деца, които нямат общо с масата на сегашните
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Мнениеот Pipilota » 08 Яну 2015, 11:05

Хубаво е освен да има буквички, то те да бъдат представени много весело и цветно, да има неща за космоса примерно :) Децата обичат звездите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Мнениеот franky » 22 Апр 2015, 17:06

Интересно ми е защо не е както преди, в началото преди първия учебен ден да се събират родителите, които имат възможност или през един от почивните дни за половин час и да обсъдят точно това, коя атмосфера би била най-приятна за техните деца, хем модерна, хем забавна :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Мнениеот Lisica » 22 Апр 2015, 19:47

franky написа:Интересно ми е защо не е както преди, в началото преди първия учебен ден да се събират родителите, които имат възможност или през един от почивните дни за половин час и да обсъдят точно това, коя атмосфера би била най-приятна за техните деца, хем модерна, хем забавна :idea:

Не знаех, че има такава практика, мислих си че на времето са ги събирали, за да мажа родителите, понеже е имало кой..
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Мнениеот S_Milenska » 23 Апр 2015, 10:39

Мисля, че класната стая трябва да бъде много приветлива, в свежи цветове, усмихната с приятни весели картинки. Сегашните класни стаи са много приветливи :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Мнениеот Грохот » 11 Дек 2015, 12:29

Трябва да се акцентира върху развитието на въображението с тези картинки, трябва да се подтикват децата към четене, там е работата!
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Мнениеот fawla » 15 Дек 2015, 15:20

S_Milenska написа:Мисля, че класната стая трябва да бъде много приветлива, в свежи цветове, усмихната с приятни весели картинки. Сегашните класни стаи са много приветливи :)

Е, не е така, сега доста се промениха нещата и има доста цветни стаи, докато по времето, когато ние бяхме ученици приличаха по-скоро на гробници, голяма страхотия си беше. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Перфектната класна стая за вашето дете – как си я представяте?

Мнениеот nadqta » 17 Дек 2015, 14:04

Цветовете са много важни за развитие на въображението, както и паметта, вече е доказано на 100% :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта