Длъжна ли е държавата да осигури жилища на циганите останали без дом?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Длъжна ли е държавата да осигури жилища на циганите останали без дом?

Мнениеот nushi.kisyova » 15 Юли 2014, 11:30

Онзи ден по новините слушах, че искат да събарят опасни постройки във варненско гето и циганите се оплакваха, че ще останат без дом и си искаха държавата да им осигури, ако не жилища, то поне бараки, за да живеят.

Защо всички всички цигани чувстват, че всеки им е длъжен и най-вече държавата, при положение, че те си правят живота такъв какъвто е :shock: :shock: и на всичкото отгоре последното нещо, което им минава през ума, чете живеят на наш гръб :idea: никога не съм успявала да проумея това :roll:

Най-лошото е предишният опит, който имаме :( държавата преди около година не даде ли на цигани общински жилища - даде им и какво стана като в Ямбол, на там са тръгнали нещата - Хотел Рай :(

Е, според вас длъжна ли е държавата след събарянето на незаконните къщи на циганите да им осигури жилищата?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Длъжна ли е държавата да осигури жилища на циганите останали без дом?

Мнениеот Sophia.G » 15 Юли 2014, 11:35

Не винаги е възможно, с оглед на това, че много зависи от обстоятелствата как са останали без дом. Не всички незаконни къщи са коптори и не всички нарушаващи закона с домовете си са социално слаби.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Длъжна ли е държавата да осигури жилища на циганите останали без дом?

Мнениеот YoLindi » 15 Юли 2014, 11:36

Ама и те са хора бе, не зная дали държавата или по друг начин трябва да им се намери място в обществото, но не е честно да се оставят без покрив над главата.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Длъжна ли е държавата да осигури жилища на циганите останали без дом?

Мнениеот Pipilota » 01 Дек 2014, 17:33

YoLindi написа:Ама и те са хора бе, не зная дали държавата или по друг начин трябва да им се намери място в обществото, но не е честно да се оставят без покрив над главата.

Защо да не е? Аз също съм без покрив на главата си, но съм намерила начин да се оправям, мислиш ли, че няма да ми хареса повече, ако вечер се прибирам в едно подарено ми жилище? Но не, аз знам от какво се лишавам и как живея, нека правата да бъдат равни за всички, има достатъчно жилища под наем.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Длъжна ли е държавата да осигури жилища на циганите останали без дом?

Мнениеот Andrey » 01 Дек 2014, 18:13

Pipilota написа:
YoLindi написа:Ама и те са хора бе, не зная дали държавата или по друг начин трябва да им се намери място в обществото, но не е честно да се оставят без покрив над главата.

Защо да не е? Аз също съм без покрив на главата си, но съм намерила начин да се оправям, мислиш ли, че няма да ми хареса повече, ако вечер се прибирам в едно подарено ми жилище? Но не, аз знам от какво се лишавам и как живея, нека правата да бъдат равни за всички, има достатъчно жилища под наем.

И аз съм на това мнение, трябва да бъдем равни! Нали ромите точно това искат?! :?:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Длъжна ли е държавата да осигури жилища на циганите останали без дом?

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2014, 18:20

Защо държавата трябва да осигурява нещо? То тогава да направят разрешено да се строи където ни е кеф за всички!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Длъжна ли е държавата да осигури жилища на циганите останали без дом?

Мнениеот delchev » 23 Авг 2019, 10:44

Винаги съм се чудил на подобни дискусии. Незаконното строителство нали точно това означава - нарушаване на закона?! Следователно е вид престъпление и трябва да се санкционира. В случая - да се разрушат незаконните постройки. Откъде накъде нарушителите трябва да се компенсират от държавата, чиито закони са престъпили?!
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта