Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Мнениеот viking » 16 Юли 2014, 14:24

От около половин година имам сърбеж на дясното ходило, нищо не се вижда, няма никаква разлика с лявото, но като започна да чеша няма спиране. Дълго не можех да се сетя, че това може да са гъбички.

След това забелязах, че края на единия ми нокът е обезцветен и удебелен - ясен признак за гъбички и по ноктите. Искам да се опитам да махна гъбичките без да използвам рекламираните по телевизията прескъпи и с незнайно каква ефикасност продукти, а с билки или масла.

Само съм чувал за маслото от чаено дърво, че влияе добре, но не съм попадал на човек, който го е ползвал, надявам се тука да открия такъв :) също съм попадал и на статии за билки и лайката беше една от тях, вие сещате ли се за други масла и билки, с които могат да се премахнат гъбичките по краката и ноктите?
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Мнениеот mangusta » 16 Юли 2014, 14:30

Приятелят ми имаше същият проблем преди около 2 години. Тогава беше прочел някъде, че се правят компреси с ябълков оцет и така доста време спеше с марля напоена с оцет, а сутрин и вечер си киснеше краката с разреден в топла вода оцет за по двадесетина минути, за масла да ти кажа честно не съм чувала, но понеже оцета си гори, предполагам е добре след това да си капнеш някакво масло, а щом това от чаено дърво помага - още по-добре :)
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Мнениеот Rali_hr » 02 Дек 2014, 14:03

Знам, че помага да се мажат ноктите с йод, но никога не съм пробвала. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Мнениеот Krum » 10 Дек 2014, 13:05

Отървах се от гъбичките, като всяка вечер си слагах краката във вода с ябълков оцет. Така стоях около 30мин. след това - пудра по краката, а накрая - сода в обувките :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Мнениеот Slavena » 10 Дек 2014, 16:51

Мисля, че не енужно да се слага допълнителна мазнина след оцета, все пак те се получават и от влагата, добре е да им е сухо :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Мнениеот Andrey » 04 Мар 2015, 14:04

И аз искам да пробвам да си махна гъбичките по ноктите, защото усещам, че имам някакви ужасни нокти просто гадооооост, искам да ги махна.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Мнениеот Lollipop » 09 Мар 2015, 11:17

Ябълковия оцет действа на гъбичките, явно не им понася киселинността ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Мнениеот qwerryyy » 22 Апр 2015, 13:53

Май сега и аз имам гъбички, освен по ноктите, които се и виждат, то страдам и от някаква ужасна миризма, която се разнася от обувките ми, вече ме е срам да се събувам извън къщи,а преди изобщо не се притеснявах:(
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Мнениеот niya_mazova » 30 Апр 2015, 13:06

Вярно, че е добре да е натурално, но още по-добре е да се консултираш с лекар, тъй като това може да се превърне в нещо ужасно, тези гадинки са упорити и само с масла не съм сигурна, че ще успееш!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как да махна гъбичките по краката и ноктите с билки или масла?

Мнениеот Lollipop » 04 Май 2015, 09:05

niya_mazova написа:Вярно, че е добре да е натурално, но още по-добре е да се консултираш с лекар, тъй като това може да се превърне в нещо ужасно, тези гадинки са упорити и само с масла не съм сигурна, че ще успееш!

На кожен ли трябва да се ходи за гъбичките? :?:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron