Опитвали ли сте дезинфекциращите гелове на Живасепт?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Опитвали ли сте дезинфекциращите гелове на Живасепт?

Мнениеот Коцева » 16 Юли 2014, 17:05

Пак отварям сапунената тема, но искам да избера най-доброто за семейството си, а нямам много силно развита интуиция за това :( Обикновено купувам сапуни за вкъщи на познати марки, но до сега не съм виждала на Живасепт.

От една страна се притеснявам, понеже видях, че се използва и за хирургична дезинфекция, което не зная колко е добре за кожата на децата, дали не е прекалено силен дезинфектант или е по-добре да използваме дезинфекциращи гелове, които са по-силни, тъй като децата не влагат особено старание в миенето на ръцете, имат го за нещо, което трябва да свърши по-бързо, защото са много гладни, например.

Бях гледала по Дискавъри, че хората не е много хубаво да мият ръцете си постоянно, тъй като крие различни рискове, но това не се ли равнява на няколко измивания с по-силни дезинфекциращи гелове? Някой от вас доверил ли е семейната дезинфекция на Живасепт?
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Опитвали ли сте дезинфекциращите гелове на Живасепт?

Мнениеот MollyDolly » 16 Юли 2014, 17:09

Ами така и така си отворила сапунената тема, давай да я разпеним :mrgreen: мисля, че прекалено много се притесняваш, не мисля, че от няколко измивания на ден на ръцете може да стане нещо на децата, освен да останат с някой и друг микроб по-малко :D ;) да, бих си купила Живасепт, понеже и двете ми деца са малки и общо всето като си мият ръцете не мислят какво толкова правят, а зяпат някъде ;)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Опитвали ли сте дезинфекциращите гелове на Живасепт?

Мнениеот julianne » 17 Юли 2014, 14:19

Добре, че ме подсетихте ще си купя, всъщност исках да го направя отдавна, но все забравям, единственият ми страх до сега беше, че мога да се разболея по време на бременността от някое гадно вирусче докато е лято и затова мия ръцете си параноично често, май :oops: а този сапун ми изглежда доста надежден :idea:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Опитвали ли сте дезинфекциращите гелове на Живасепт?

Мнениеот Алиса_В » 15 Май 2019, 11:59

Редовно си имам такова гелче в чантата. Не харесвам аромата на повечето мокри кърпи, а и ми оставят едно такова лепкаво усещане.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Опитвали ли сте дезинфекциращите гелове на Живасепт?

Мнениеот Fury » 05 Юни 2019, 10:06

Точно на Живасепт - не. Странно е че са доста по-скъпи от другите. Като сме на път си взимам, че от мокрите кърпички ми лепнат повече ръцете.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Опитвали ли сте дезинфекциращите гелове на Живасепт?

Мнениеот Валя.Танева » 13 Юни 2019, 09:36

Много силно ми мирише на спирт, нищо, че бързо се изпарява. Затова и не съм му фен.
Валя.Танева
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Май 2019, 09:56

Re: Опитвали ли сте дезинфекциращите гелове на Живасепт?

Мнениеот Malina » 13 Юни 2019, 16:32

Вземам само обикновени, такива бих използвала, ако имам бебе и преди да го пипам, ако живея на по-мръсно и нямам възможност да достигам лесно до вода. Но като цяло смятам, че не вреди понякога да се сблъскваме с бактериите и обраното би било по-скоро по-лошо.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33


Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта