Домашна лимонада като на баба

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Домашна лимонада като на баба

Мнениеот franky » 17 Юли 2014, 13:35

Помните ли вкуса на домашната лимонада? Аз никога няма да го забравя, особено тази, която правеше баба - невероятна.

Имам смътни спомени как я правеше баба ми, но не до там, за да си приготвя, а какво по-приятно, здравословно и вкусно избавление от жегите, ако не студена домашна лимонада... ох, размечтах се... :oops:

Басирам се, че всяка втора баба е правила домашна лимонада, нашата беше и с домашни лимони, което й придаваше още по-невероятен аромат :)
Можете ли да ми дадете рецептата, по която вашата баба е правила домашна лимонада, ще съм страшно задължена :!: и ще успеете много бързо отново да ме превърнете в дете :D
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Домашна лимонада като на баба

Мнениеот LEILA » 17 Юли 2014, 13:44

домашната лимонада е от малкото неща, без които се съмнявам да успея да преживея лятото. Рецептата, по която я правя не знам дали е като тази на баба, но майка ми я прави така и може би сме я предали в поколенията. нарязвам единия лимон на ситно (за по-лесно до пускам в блендера) смесвам с 3 с.л. захар или няколко мед (зависи какъв е), няколко листа мента и около литър вода, а другия лимон го режа на шайби и до пускам в каната, където съм преместила сместа от блендера и готово ;)
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Домашна лимонада като на баба

Мнениеот Bambaa » 23 Юли 2014, 10:22

Супер е рецептата и аз я приготвям по подобен начин с това изключение, че беля лимона, който пасирам, понеже в кората би трябвало да е полезна, но в съвремието ни не се оказва точно така.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Домашна лимонада като на баба

Мнениеот Snejna » 14 Яну 2015, 13:58

Никога не съм опитвала домашна лимонада, но звучи много вкусно! Мисля да изпробвам рецептата, но и аз ще махна кората на лимона, в наши дни не знам с какво са я търкали тази кора.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Домашна лимонада като на баба

Мнениеот Tinki » 15 Яну 2015, 11:54

Домашна лимонада съм пробвала само навън в заведение, където не знам колко е домашна.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Домашна лимонада като на баба

Мнениеот silver933 » 15 Яну 2015, 12:42

Никога не съм пил домашна лимонада, а страшно много обичам лимони, ще си направя още довечера, изглежда много лесно и много вкусно, мерси за рецептата! :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Домашна лимонада като на баба

Мнениеот Mon_ton » 15 Яну 2015, 16:14

Възможно ли е да е толкова вкусно? :) Никога не съм я опитвала а си я представих страхотна на вкус и вид, чак ми се прииска да е лято :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Домашна лимонада като на баба

Мнениеот Burborino » 15 Яну 2015, 16:20

Аз изстисквам няколко лимона, добавям вода и мед/захар на вкус, добавям резени лимон, портокал, резени ягоди може дори. Правила съм и с парче джинджифил.
Също съм правила и ягодова. Блендирам ягоди и ги претривам през ситна цедка и смесвам с лимоновия сок и водата и отново добавям парчета плод вътре.
Може да се сложи и лед, но аз не мога да пия напитки с лед и си я пийвам така.
По подобен начин си правя и домашен студен чай. правя си чая (примерно 1 литър) и изтисквам 1 лимон и 1 портокал и добавям захар или мед и парчета плод. През лятото може и праскова да се добави и малини.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Домашна лимонада като на баба

Мнениеот Elica » 15 Яну 2015, 16:36

И аз не съм опитвала, мислех си, че такива ги иам само по филмите ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Домашна лимонада като на баба

Мнениеот Кери » 01 Фев 2019, 15:46

Аз правя 1:1 изтискани лимони и вода, добавям газирана вода и мъничко мента и джинджифил. Е, бабината лимонада не е била с тия подправки, но така е още по-вкусна! :mrgreen:
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 0 госта