Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Мнениеот moni.sparrow » 21 Юли 2014, 13:04

Привет. В някои от следващите уикенди се каним да отидем на язовир с двете деца и съпруга ми. Мисля, че ще е супер, освен онази алармичка, която запищя в главата ми - комариии, комарии :D

Съвсем не ми се иска да мажа децата с тези репеленти за пръскане, които се продават навсякъде, понеже ръцете им често не можеш да ги извадиш от устите им, затова се притеснявам да не се натровят.

Видях наскоро едни силиконови гривни против комари, които ми изглеждат по-безопасни, но пък не мога да разчита на ефекта им. Много се надявам да сте ползвали такива, за да зная дали мога да взема силиконови гривни и да съм сигурна, че ще мога да прибера цели децата си у дома.

Според вас, дали тези гривните против комари са безопасни за деца във всички възрасти и дали са достатъчно ефикасни при възрастни или възрастните трябва с подве да сме? :D :roll:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Мнениеот lussy » 21 Юли 2014, 13:08

Миналата година бях въоръжила децата с по две гривни :D едната на ръката, другата - на противоположната страна на крачето и действаха
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Мнениеот julianne » 21 Юли 2014, 13:11

Дали действат само срещу комари тези гривни и ако е така, дали има такива с двойно действие със защита от кърлежи :?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Мнениеот FramarLekari » 10 Авг 2014, 18:20

julianne написа:Дали действат само срещу комари тези гривни и ако е така, дали има такива с двойно действие със защита от кърлежи :?


Здравейте, julianne!

Има гривни, които освен срещу комари, предпазват от други кръвосмучещи инсекти.

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Мнениеот lussy » 15 Авг 2014, 15:55

и от двата вида съм доволна, слава богу почти нищо не се домогна до тях!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Мнениеот Lollipop » 14 Ное 2014, 17:27

Много съм доволна от тези гривни,ние ги ползваме от години,много е удобно, не е като да се мажеш през половин час,а както това лято имаше много комари си беше истинско решение на проблема
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Мнениеот Anka » 05 Дек 2014, 16:54

Винаги ходя с такива през лятото, много са ефикасни, това е сигурно! :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Фев 2016, 15:12

Anka написа:Винаги ходя с такива през лятото, много са ефикасни, това е сигурно! :)

И на мен сам и удобни, но последния път попаднах на една,която нямаше никакъв ефект ;( :evil:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Мнениеот Elica » 02 Фев 2016, 16:32

Monika_Spasova написа:
Anka написа:Винаги ходя с такива през лятото, много са ефикасни, това е сигурно! :)

И на мен сам и удобни, но последния път попаднах на една,която нямаше никакъв ефект ;( :evil:

Има едни дето са по 7-8лв. те са по-ефикасни тея най-обикновените много бързо се изветряват.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Ефективни ли са силиконовите гривни против комари?

Мнениеот Bloody Mary » 15 Ное 2018, 12:14

Тази година бях доволна, не са ме хапали. Миналата обаче въобще не помогнаха. Явно пак си има ментета и качествени...Тазгодишната беше и по-скъпа.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38


Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта