Защо се пие сутрин топла вода с лимон? Вие правите ли го?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Защо се пие сутрин топла вода с лимон? Вие правите ли го?

Мнениеот MerryPop » 21 Юли 2014, 15:26

Абе всички са луднали по тази топла вода с лимон сутрин на гладно, най-смешното е, че половината като ги попиташ защо я пият ми казват, ами не знам, ама е много полезна. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Голяма мода, голямо нещо, аз разбирам, че евентуално подпомага чревния тракт, ама на толкова много хора ли не им помага глътката сутрешно кафе да се изхождат или им харесва да са като другите - толпа вода с лимон :mrgreen:

Всъщност не знам защо, с каква друга цел се пие топлата вода с лимон сутрин на гладно, но поне не го правя за модата :lol: все пак ако някой ме светне по въпроса, ще съм му благодарна :idea: а колко от вас наистина пият топла вода с лимон?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Защо се пие сутрин топла вода с лимон? Вие правите ли го?

Мнениеот LaCoquine » 21 Юли 2014, 15:29

Не съм го правила с такава цел, т.е. зимата пиех сутрин чай и слагах малко лимонов сок, просто защото ми беше по-вкусно, но си има някои прюсове, най-малкото изчиства токсините от тялото и малко от малко подсилва имунната система, въпреки че е мит това за лимона, не съдържа толкова голямо количество вит. С, например помелото съдържа в пъти повече от лимона :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Защо се пие сутрин топла вода с лимон? Вие правите ли го?

Мнениеот Лидия Р. » 28 Юли 2014, 16:58

Пия топла вода с лимон всяка сутрин от много време. Преди доста години имах проблем с черния дроб (хепатит) и лекарката ме посъветва да ям много лимони и да пия на гладно вода с лимон (и мед, ако предпочитам), за да подпомогна детоксикацията. Добре се чувствам, водата с лимон ме освежава страхотно сутрин - даже повече от кафето :)
Лидия Р.
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Мар 2013, 23:30

Re: Защо се пие сутрин топла вода с лимон? Вие правите ли го?

Мнениеот klara » 10 Сеп 2016, 15:32

Може да го мислят повечето за глупост и мода, но наистина тонизира и се отраазява добре на организма топлата вода с лимон. Ако се пие редовно един месец, ще се забележат промени. Не пречи да се опита, поне няма да навреди.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Защо се пие сутрин топла вода с лимон? Вие правите ли го?

Мнениеот dani.ganeva » 11 Сеп 2016, 11:31

Ивестно е,че топлата вода сутрин на гладно пречиства червата,а медът и лимонит са известни с техните качества,така,че,в комбинация тези три съставки тонизират и пречистват организма!Аз пия тази напитка всяка сутрин на гладно вече повече от две години и рядко чувствам отпадналаст,а и грипните настинки и главоболие нямат някава сила,с каквато ме МЪЧИХА преди!
dani.ganeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Сеп 2016, 11:24

Re: Защо се пие сутрин топла вода с лимон? Вие правите ли го?

Мнениеот donni » 12 Сеп 2016, 14:04

Някои казват, че след известен период започват да имат проблем със стомаха, обостря им се гастрита. Но аз не съм имала такъв, даже се чудя как може да се появявт такива неразположения, ако количеството лимонов сок е по-малко?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Защо се пие сутрин топла вода с лимон? Вие правите ли го?

Мнениеот Съни » 15 Яну 2019, 16:54

Някои я пият, за да отслабват, но каква е логиката не знам. Аз си правя понякога сутрин, но само с цел да се освежа, защото пък не обичам чай.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron