Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Мнениеот Коцева » 22 Юли 2014, 12:34

Чух, че в Мексико са ограничили рекламите на безалкохолни и сладкиши, понеже голям процент от възрастните и децата са или с наднормено тегло или затлъстели. По-хубавото е, че тези реклами са заменени с други, които отговарят на изискванията за правилно хранене.

Като погледна децата от класа на дъщеря ми, както и по-малките направо ме хваща страх :shock: те са като мексиканците, ако не затлъстели, то поне с наднормено тегло, не че съм експерт, но едва ли влизат в рамките на нормално телесно тегло (за друга възраст може би, но не и за тяхната) и по-лошото е, че не се стараят да спрат да пият безалкохолни или да хапват сладкиши.

Не съм сигурна дали би повлияло ако се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши и тук, но поне ще е някаква мярка взета, за да не се разраства това! Според вас, наложително ли е и в България да се забранят реклами на безалкохолни и сладкиши и дали би имало ефект, не само върху децата, но и върху възрастните :?
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Мнениеот MGB » 22 Юли 2014, 12:37

Да, мисля, че би повлияло, защото не мисля, че децата въобще се сещат, че може да има и други вкусни неща, а сега и доста по-освежаващи от шоколад + кола :( например различни плодове, пълнозърнести бисквитки, ако чак толкова премират за джънк фууд, а що се отнася до безалкохолните, не мисля, че един месец след спирането на рекламите, ако седнат на кафе същите тези деца ще си поръчат нещо различно от кола :(
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Мнениеот nushi.kisyova » 18 Авг 2014, 14:04

Съгласна съм, че рекламите да се забранят и то не в определените часове, а постоянно, да няма въобще такива, достатъчни са всички билбордове, рекламни чадъри и хладилници по заведенията, специално за безалкохолните говоря!
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Мнениеот Kaya » 16 Ное 2014, 17:17

Няма да е лошо! Децата ни се облъчват с желание за такива неща,които не са никак полезни за здравето,ако има как да се ограничат или поне в пиковите часове и детските канали ще е много хубаво. Защо никой не рекламира ябълки? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Мнениеот belleville » 30 Дек 2015, 17:20

Почти задължително е, вие предполагам помните еуфорията покрай Барни, то постоянно има нещо такова "модерно", но въпросът не е в това, не трябва да се натрапват неща, които не само не биха донесли полза, но дори точно обратното, в крайна сметка не ние движим света, а парите... така че някой ден, ако това се промени...
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Мнениеот Jully » 06 Яну 2016, 17:28

Всяка една реклама може да се третира като натрапване и от там нататък вече еизбор, който всеки от нас прави. Не мисля, че такиав неща биха изкушили повече или по-малко. Ако не си купиш барни в магазина, защото не е имало реклама, ще си купиш вафла.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Мнениеот svetlozara » 06 Яну 2016, 18:28

Jully написа:Всяка една реклама може да се третира като натрапване и от там нататък вече еизбор, който всеки от нас прави. Не мисля, че такиав неща биха изкушили повече или по-малко. Ако не си купиш барни в магазина, защото не е имало реклама, ще си купиш вафла.

Така е, дори и да няма реклами,а ко веднъж си опитал нещо и ти хареса, то продължаваш да опитваш различни неща и да се зарибяваш с вредни храни.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Мнениеот desaby » 07 Яну 2016, 14:11

Jully написа:Всяка една реклама може да се третира като натрапване и от там нататък вече еизбор, който всеки от нас прави. Не мисля, че такиав неща биха изкушили повече или по-малко. Ако не си купиш барни в магазина, защото не е имало реклама, ще си купиш вафла.

До голяма степен проблема с рекламата е при децата, защото аз може и да не си купя вафла, но когато три годишният ми син гледа рекламата и после се затръшка в магазина...
desaby
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Яну 2016, 14:08

Re: Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Мнениеот Elica » 07 Яну 2016, 14:22

desaby написа:
Jully написа:Всяка една реклама може да се третира като натрапване и от там нататък вече еизбор, който всеки от нас прави. Не мисля, че такиав неща биха изкушили повече или по-малко. Ако не си купиш барни в магазина, защото не е имало реклама, ще си купиш вафла.

До голяма степен проблема с рекламата е при децата, защото аз може и да не си купя вафла, но когато три годишният ми син гледа рекламата и после се затръшка в магазина...

Разбира се, децата са доста добри клиенти и производителите го знаят това нещо.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Трябва ли и тук да се забранят рекламите на безалкохолни и сладкиши?

Мнениеот Snejna » 07 Яну 2016, 15:36

Определено децата адски много се изкушават и има нещо в рекламите, което ги привлича адски много. От бебета знаем, че погледа им се пленява, когато има реклами
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта