Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот magda » 22 Юли 2014, 14:33

Като си помисля за почивка едно такова хубаво ми става, както на всички, предполагам, но като се сетя, че багаж трябва да събирам косата ми се изправя :x :shock: до сега не съм успявала да взема всичко, което ми се иска, просто защото всичко в багажа ми е натъпкано и няма вариант, в който да е подредено по възможно най-компактния начин.

Имам нужда от съвети, идеи, снимки (ако на някой му се откъсне от сърцето) да ми дадете, така че при събирането и съответно при разопаковането на багажа да не е всичко като след бомба, а и да успея да взема всичко, което искам.

С каква техника за събиране на багаж работите, така че да става лесно и багажът е бъде възможно по-компактен :? опитвам се с моите дрехи да са едновременно прилежно сгънати и малки, но в един момент се оказват смачкани на топка на дъното на багажа, чувствам се като изпаднал германец, помогнете с малко акъл!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот Ginger » 22 Юли 2014, 14:37

Не мога да кажа, че винаги ходя с изгладени дрехи, затова сигурно така събирам и багажа си, правя отделно всяка дреха на руло и подреждам, ако са по-тънки дрехите по няколко свивам на руло и е удобно, става бързо вместо да ги сгъваш прилежно, а и в рулото можеш да сложиш чупливи предмети като стъклен парфюм :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот MollyDolly » 24 Юли 2014, 13:43

На мен най-удобно ми е да пътувам с голяма туристическа раница, събирам по този начин всичко на руло и между тях има място за още ;)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот S_Milenska » 26 Ное 2014, 14:18

Даа, рулото е голяма работа,аз също събирам дрехите така, само че задължително по няколко, иначе се намачкват супер много и не върви да спестиш малко място, а накрая да носиш ютия :P
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Дек 2014, 15:20

За щастие се научих да избирам добре багажа си и дрехите ми да не са ми нито в повече, нито да не ми стигат, но става с много труд и добро пресмятане. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот Elica » 13 Яну 2015, 12:42

Аз не си събирам нещата много компактно, защото често пътувам по работа и не мога да си позволя да съм смачкана, но съм се научила да вземам само най-необходимото и така въпреки, че дрехите ми са нагънати възможно най-малко, то те не са много и пак не заемат особено място.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот Kremiliya » 19 Яну 2015, 12:56

Elica написа:Аз не си събирам нещата много компактно, защото често пътувам по работа и не мога да си позволя да съм смачкана, но съм се научила да вземам само най-необходимото и така въпреки, че дрехите ми са нагънати възможно най-малко, то те не са много и пак не заемат особено място.

Аз също предпочитам така, все пак е важно и как ще изглеждат тези дрехи, след като ги изкараме от торбата.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот Pipilota » 20 Яну 2015, 10:41

Зависи къде ще ходим, ако заминаваме на командировка не върви да бъдем смачкани, ако заминаваме на почивка или планина, можем да си позволим да набутаме малко повече дрехи без да се притесняваме дали ещ са на хармоника. Навиването на руло е супер добро решение, защото ги запазва що годе изгладени.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот mix_twix » 20 Яну 2015, 18:15

Всичко слагам в раницата и за 20 минути потеглям. Винаги вземам едно и също и ми е лесно да се организирам.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как успявате да събирате лесно и компактно багажа си?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Дек 2015, 12:16

При мен положението не е такова, но и когато пътуваме все гледам да има къде да си "спретнем" вида. :) Утре ни предстои пътуване и за днес мисля в около 1 раница на човек да събере багажа ни. :) 2-3 тениски на мъжо, 1 блуза му стига, и за мен 2 ката дрехи. :) Детето заема повече място, но не повече от 3 "ката" дрехи :) И отделно по един за пътуванията - най-удобния и най-непретенциозния. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта