Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Мнениеот bojo_kolev » 24 Юли 2014, 10:34

От тийнейджър имам проблем с обонянието. Не мога да кажа, че е проблем, всъщност, но не усещам всичко. По-силните миризми като тези от цигари ме дразнят, съответно ги усещам, както и някои много силни и натрапчиви парфюми, но не всичко.

Видях едно изследване, в което бяха открили, че джънк фууда и по-скоро мазнините в храните е възможно да увреждат обонянието. Направи ми впечатление статията, понеже винаги съм се чудел какво се е случило, за да ми се е повредило до толкова обонянието.
Не помня като дете да се е ядяло толкова пържено или мазно вкъщи, а и не е имало джънк фууд като този в днешни дни.

Някой от вас имал ли е дългосрочни проблеми с повредено обоняние и можете ли да го отдадете на джънк фууда или различните мазнини, които се съдържат не само в него? :shock:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Мнениеот Fancy » 24 Юли 2014, 10:44

може да се предразположен към това и с малко да са станали нещата, ходил ли си на УНГ и успя ли да ти каже нещо или смота, че е временно... имам приятели с подобен проблем, но при тях се е получило от едната глупост и нямат много общо мазнините.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Мнениеот Lollipop » 08 Яну 2015, 11:41

Това ми звучи като поредната глупост, която е измислена против джънк фууда. Чак пък и обонянието да развали, пък и видиш ли от детска възраст, то тогава нямаше такива модифицирани джънкове каквито има сега. Пък и пържени картофи с хляб и кюфте не е чак толкова страшен джънк. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Мнениеот Lili_pili » 24 Яну 2015, 12:40

хахахахха това чак смешно ми звучи, може ли пък да не е от джънка :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Мнениеот Krum » 24 Яну 2015, 15:14

Мисля си, че да се стигне до там трябва да си изкарал такъв живот поне 20 години, та да си повредиш чак обонянието :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Мнениеот silver933 » 25 Яну 2015, 12:28

За първи път чувам подобно твърдение, според мен просто нямаш добро обоняние :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Мнениеот Slavena » 27 Яну 2015, 17:20

Не е възможно, аз винаги съм яла такава храна и съм си съвсем наред, поредната глупост, която причисляват на уж вредната храна.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Мнениеот niya_mazova » 12 Фев 2015, 17:14

Смятам, че просто сега си се усетил, че не е ок обонянието ти или е намалено, ако не си се възстановил добре от настинка или нещо такова :idea: ;)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Мнениеот Malina » 12 Фев 2015, 17:18

Slavena написа:Не е възможно, аз винаги съм яла такава храна и съм си съвсем наред, поредната глупост, която причисляват на уж вредната храна.

O,има си вредна храна изобщо не се подлъгвай, че няма такава и бъди внимателна, все пак дете гледаш!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Дали джънк фууда да е повредил обонянието ми?

Мнениеот Mon_ton » 13 Фев 2015, 16:05

Сигурно просто си си бил повреден, а сега чак си разбрал, не си мисли, че всичко е в джънк фууда ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта