Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот julianne » 24 Юли 2014, 12:07

Като тийнейджърка това беше единственото, което можех да готвя и вечер през вечер имаше вкъщи гювечета.

От дълго време не съм правила, а толкова много ми се хапва, направо ме връщат в онези години. Всъщност сега се замислям дали съществува някаква рецепта за гювечета или всички импровизираме.

Никога не съм се стремяла да ги правя по точно определен начин, просто слагах от всичко, което намирам в хладилника и се получаваше... пълна импровизация :D
Ами ако някой е правил по определена рецепта гювечета, ще ми интересно да разбера, както по-точно го правят хората :D
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот Harmony » 24 Юли 2014, 12:20

имам любима рецепта, която по случайност бях намерила, обикновено ги правя по твоята - с въображение :)
Малко повечко играчка иска тази, понеже е с месо - по принцип с телешко, но го правя и с пилешко и свинско. Измивам месото, овкусявам със сол и пипер, слагам го да се запържи за кратко, след което наливам водичка и готвя до полуготовност. През това време запържвам и лук, морков, евентуално някоя чушка, мажа гювечето с масло редя зеленчуци, след това отгоре месо, кис. краставичка и пак отначало, слагам бира и пека за около 20 мин. става приказно, не е трудно и не отнема много време ;)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот MerryPop » 24 Юли 2014, 12:46

Работата е там при гювечетата, че каквото и да сложиш става вкусно в тях, за какво ти е да спазваш рецепти, няма смисъл! :D
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот Sophia.G » 24 Юли 2014, 14:12

Няма определена рецепта, но е важно да имаш фантазия, хубав глинен съд и добра фурна. Едно от тези неща да липсва и вече не го виждам резултата добър :)
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот zheleva212 » 13 Окт 2016, 14:09

Аз си имам две-три рецепти специално за гювечета и ги правя само с тях. Но често когато не знам какво да сготвя хващам гювечетата и комбинирам каквото имам в хладилника. Едната ми рецепта е за пролетни картофи /с такива става най-хубаво/ с масло и копър. Правила съм ги и на фурна, но в гювече придобиват съвсем друг вкус.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот Mon_ton » 18 Окт 2016, 15:16

Винаги правя еднакви гювечета, а ми се иска да направя сирене по шопски, много го обичам.
А за мен гювечетата по принцип са - картоф, лук, морков, месо и яйце. Твърде малко и скромно за гювече.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот suzii » 20 Окт 2016, 14:12

Аз импровизирам. Каквото имам в хладилника слагам.
Даже последният път добавих гъби, но преди това бяха бланширани. ммхм Чак ми се прияде :)
suzii
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Окт 2016, 16:26

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот ramimni » 20 Окт 2016, 14:47

Mon_ton написа:Винаги правя еднакви гювечета, а ми се иска да направя сирене по шопски, много го обичам.
А за мен гювечетата по принцип са - картоф, лук, морков, месо и яйце. Твърде малко и скромно за гювече.


И аз като теб ги правя, но вместо морков слагам сирене на дъното на гювечето. Защо да е малко? Напълно нормално да си се наяде човек :smile: .
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот Rali_hr » 13 Апр 2017, 15:10

ramimni написа:
Mon_ton написа:Винаги правя еднакви гювечета, а ми се иска да направя сирене по шопски, много го обичам.
А за мен гювечетата по принцип са - картоф, лук, морков, месо и яйце. Твърде малко и скромно за гювече.


И аз като теб ги правя, но вместо морков слагам сирене на дъното на гювечето. Защо да е малко? Напълно нормално да си се наяде човек :smile: .

Мисля, че под скромно има предив бедно като състав, а не недостатъчно за наяждане.
Мон-че, сирене по шопски и аз не знам как се прави, а така да го обичам!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Съществува ли рецепта за гювечета или всички импровизираме?

Мнениеот Anka » 13 Апр 2017, 15:22

Импровизациите в гювече са най-готини. :mrgreen: Аз си направих преди няколко дни с кашкавал, сирене, яйце, чушка, домати и луканка. :) много вкусни станаха!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта