Как да разбера какви витамини ми липсват?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Как да разбера какви витамини ми липсват?

Мнениеот lussy » 24 Юли 2014, 14:46

Чувала съм, че когато се появят бели петънца по ноктите, както и когато станат релефни, това показва, че има известна липса на витамини.
От друга страна косата ми започна да става много чуплива и от месеци стои къса, не че не расте, а се накъсва и не може да порасне на дължина.

Венците също започнаха да ми правят проблеми, а и общото ми състояние не е добре, чувството, че постоянно ми е отпаднало и лошо също не ме оставя на мира. Не зная дали ме хваща параноя, но си мисля, че това си е комплексна липса на витамини, само трябва да разбера кои.
Надявам се можете да ми помогнете, тук съм чела доста теми и мнения, виждам, че има хора, които разбират от тези неща ;)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как да разбера какви витамини ми липсват?

Мнениеот zheleva212 » 24 Юли 2014, 14:50

по аптеките, ако провериш има комплекс витамини, които съ6с сигурност ще са ти от ползва, добре е да започнеш с това, а ако не помогне, вече по-сериозни мерки трябва да вземеш!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как да разбера какви витамини ми липсват?

Мнениеот MollyDolly » 07 Авг 2014, 13:00

Всяка липса на определен витамин ни влияе видимо, има доста статии по въпроса и тук долу има още една... сама прецени или се обърни към личния си лекар
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как да разбера какви витамини ми липсват?

Мнениеот S_Milenska » 25 Ное 2014, 12:52

Мисля, че няма начин по симптоми да разбереше точно кой витамин ти липсва, най-добре е да са комплексни витамините, те имат различни показни, за кожата, ноктите и косата има доста добри комбинации :idea:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да разбера какви витамини ми липсват?

Мнениеот black » 14 Май 2016, 11:18

Признаци за липса на витамини са чупенето на ноктите, умората. На мен почват да ми се цепят ъгълчетата на устните или получавам крампи. Това е знак, че трябва да наблегна на плодовете и зеленчуците, че първите много, много не ги уважавам :grin: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как да разбера какви витамини ми липсват?

Мнениеот Rali_hr » 14 Май 2016, 11:59

Нямам никакви симптоми. ЧУвала съм, че нацепването на ноктите показва липса на витамини, бледата кожа, изтънялата коса. Не страдам от нито едно от описаните.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да разбера какви витамини ми липсват?

Мнениеот Pipilota » 14 Май 2016, 13:55

Главоболие, безсъние, отпадане ит.н. все симптоми на липсващи витамини. Най-добре е да се вземат общ комплект от витамини.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да разбера какви витамини ми липсват?

Мнениеот irka » 14 Май 2016, 14:34

През прлолетта почват да ми се появяват едни като лишейчета, лющи се кожата по тях. Казвали са ми , че са от липсата на витамини през зимата, тогава наистина малко плодове ям.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как да разбера какви витамини ми липсват?

Мнениеот pavleta » 16 Май 2016, 09:55

Не знам как може да се разбере какви точно витамини ти липсват. Аз се опитвам и през зимата да си набавям, наблягам на сезонните - портокали, мандарини, банани. Не съм забелязала такива признаци, които изброявате. Значи успявам :wink: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да разбера какви витамини ми липсват?

Мнениеот Rali_hr » 14 Юни 2016, 10:57

irka написа:През прлолетта почват да ми се появяват едни като лишейчета, лющи се кожата по тях. Казвали са ми , че са от липсата на витамини през зимата, тогава наистина малко плодове ям.

Може би трябва да си вземаш в такива случаи мултивитамини, за да нямаш такива проблеми и да имаш повече енергия. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта