Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Мнениеот lini_leni » 25 Юли 2014, 10:44

Пиша тази тема тук, понеже мисля, че бих получила най-адекватни съвети.

Миналата година за малко ни се размина инцидент със змия - пепелянка и искам да се подготвим за това лято, така че да не дърпаме дявола за опашката повече.
До колкото разбрах тази година змиите и други влечуги са плъзнали от селата към градовете, но това не означава, че не можем да се натъкнем на тях и извън града.

На почивка, обикновено ходим по палатки, много рядко по къмпинги, което увеличава шансът ни да се срещнем с влечуги, съответно и змии.
Исках да попитам дали има начин или средство, с което е възможно да отблъснем змиите и влечугите, така че да не се стига до среща очи в очи :? или ако се стигне до такава да се отървем без пострадали и от двете страни?!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Мнениеот MGB » 25 Юли 2014, 10:46

Виждала съм, че в аптеките се продават такива репеленти, но не знам до колко е природосъобразно това, то по-скоро е за къщи, в които има опасност от влечуги
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Яну 2015, 16:41

Не знаех, че има спрей против змии, това вече е готино и за къмпинги със сигурност ще става, защо да не? :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Мнениеот Loreyn » 03 Фев 2015, 17:45

В последните години не съм срещала сякаш толкова змии, а и в нашия регион не са така опасни и все пак без проблем може да те изплаши! Аз лично предпочитам да проверя на спокойствие около палатката и след това да си легна, от там нататък нищо не ме плаши
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Мнениеот Pipilota » 04 Фев 2015, 10:03

А, виждала съм аз, особено на село, за щастие тук има само смоци и те не са опасни за човека, но си плашат колкото отровна змия. :D
Но в планините там е страшно и пепелянки има и усойници, нямам идея как да се предпазиш от тях, пък дори и с нараняване. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Фев 2015, 18:02

Писъците ако не помагат направо не знам как бих се справила, изтръпвам като видя такова влечуго!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Мнениеот николаев » 22 Май 2015, 16:40

Ваня Стойчева написа:Писъците ако не помагат направо не знам как бих се справила, изтръпвам като видя такова влечуго!

Ами змиите са глухи, но усещат високочестотните вибрации, така че може и да помогне писъкът :D
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Май 2015, 19:04

николаев написа:
Ваня Стойчева написа:Писъците ако не помагат направо не знам как бих се справила, изтръпвам като видя такова влечуго!

Ами змиите са глухи, но усещат високочестотните вибрации, така че може и да помогне писъкът :D

Ха, значи не е толкова безсмислено да се вдига шум, ако искаме да се предпазим от тях!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Май 2015, 11:17

Аз честно да ви кажа, ако трябва да ги наранявам това ще направя само и само да се отърва от тях :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да се предпазим от змии и влечуги без да ги нараняваме?

Мнениеот Rali_hr » 27 Май 2015, 12:35

Monika_Spasova написа:Аз честно да ви кажа, ако трябва да ги наранявам това ще направя само и само да се отърва от тях :mrgreen:

Нали, стига да не те е страх да го направиш!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта