С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Мнениеот LaCoquine » 25 Юли 2014, 14:23

От известно време насам се опитвам всячески да разнообразявам менюто вкъщи, затова изпробвам някои рецепти, които ми се сторят интересни.

Много хубаво, нали? Обаче... интересните рецепти съдържат доста продукти, които не могат да се намерят току-така или ако ги има на пазара, то те са на невероятни цени. :oops:

Беше ми интересно с какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване, например пащърнак, лимонова трева, орегано, дайкон, все звучат извънземно и продавачите ме гледат като такова :mrgreen:
Всъщност замествате ли тези продукти с други или ги отхвърляте от рецептата изцяло и кои продукти сте искали да откриете, но не сте могли?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Мнениеот maminka » 25 Юли 2014, 14:26

прекрасно е, че се опитваш да разнообразяваш менюто, на мен ми е много трудно, понеже моите трудно могат да се докоснат до нещо, което не им е познато :D специално орегано се замества почти едно към едно с майонезата, която е по-добре ако ти се цапа да си я направиш вкъщи ;) а това дайкон за пръв път го чувам :shock: :D
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Мнениеот S_Milenska » 23 Фев 2015, 13:57

аз просто не ги ползвам, как мога да заместя нещо, което не знам какво е на вкус?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Мнениеот Pipilota » 25 Фев 2015, 10:27

И аз или не ги слагам изобщо, или пък не се захващам с подобни рецепти. :) А трети вариант е на база тази рецепта си съставям собствена измислена. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Мнениеот Rali_hr » 25 Фев 2015, 13:38

Pipilota написа:И аз или не ги слагам изобщо, или пък не се захващам с подобни рецепти. :) А трети вариант е на база тази рецепта си съставям собствена измислена. :mrgreen:

и аз правя като теб, а и много ме е яд, като почнат да слагат някакви измислени неща и много ме дразнят!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Мнениеот Yunona » 25 Фев 2015, 20:27

maminka написа:прекрасно е, че се опитваш да разнообразяваш менюто, на мен ми е много трудно, понеже моите трудно могат да се докоснат до нещо, което не им е познато :D специално орегано се замества почти едно към едно с майонезата, която е по-добре ако ти се цапа да си я направиш вкъщи ;) а това дайкон за пръв път го чувам :shock: :D


Извинете, но орегано значи риган... Как се замества риган с майонеза?

Принципно заместването не е трудна работа, ако си дадем малко труд да прочетем какво е непознатото нещо, как се използва, какъв вкус има. В Гугъл всичко е на два клика разстояние :)
Няма как всичко да ни е познато, та ние сме живи хора, всеки ден научаваме нови неща от различни области на живота, а храненето е една от тях, при това много важна. Любопитството е пътят към развитието :)
Като родители ние трябва да поощряваме децата си да бъдат любопитни и да се развиват.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Мнениеот Lollipop » 26 Фев 2015, 10:58

Заменям ги с близки продукти, или си измислям собствени на тяхно място. Последно правих един сладкиш, в който трябваше да сложа крема сирене, обаче понеже не ми се харчеха излишно пари и имах страшно много кисело мляко, сложих от него, сладкиша стана страхотен :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Мнениеот Kaya » 26 Фев 2015, 12:23

Не е толкова трудно, ако не знаете нещо винаги може да проверите в интернет какви са близките неща, които биха помогнали и свършили работа, като заместител ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Мнениеот S_Milenska » 26 Фев 2015, 13:30

заменям ги с продукти, лесни са откриване или не слагам изобщо, не си правя особено голям труд да си ги заменям, в края на краищата ако съм живяла без някоя рецепта би трябвало да мога още да поживея без нея. :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: С какво заменяте продуктите, които са трудни за откриване?

Мнениеот Snejna » 26 Фев 2015, 14:39

И аз като останалите предпочитам да готвя рецепти, в които знам всички продукти, така или иначе ако не съм чувала нещо няма как да знам как да го заменя, особено ако е много екзотично.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта