Дали мога да правя домашна дъвка?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Дали мога да правя домашна дъвка?

Мнениеот moni.sparrow » 25 Юли 2014, 16:27

Ох, момичета, помагайте! Дъщеря ми постоянно ме тормози да й купувам дъвки, а като зная какви боклуци има в тях сърцето ми се свива, като ме помоли.

Няма ли някакъв начин да правя домашни дъвки, нямам идея как се правят, нито дали могат да се направят, но не искам да й давам тези гуми пълни с аспартам и подобни. Като че ли си спомням майките на приятелки в детството да са говорили за домашни дъвки, но не си спомням някой да е правил или да съм опитвала.

Всъщност ако е възможно вкъщи да сътворя домашна дъвка , какво е необходимо, дали мога да заместя захарта с мед или ако има термична преработка от меда нищо няма остане?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Дали мога да правя домашна дъвка?

Мнениеот Harmony » 25 Юли 2014, 16:34

Много по-добре е да дадеш на детето медена дъвка, щом му се дъвче нещо. Това представлява восъка от питите на пчелите, който се отстранява, защото го натрупват по рамката на питата и по него има мед. Нямам идея дали се продават, ние взимаме от наш приятел - пчелар, та ако можеш да намериш ще е супер и е полезно за стомаха :)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Дали мога да правя домашна дъвка?

Мнениеот Mon_ton » 12 Яну 2015, 16:33

Изобщо не съм се замисляла дали е възможно да се направи домашна дъвка, но и аз се чудя, не може ли да обяснявате на тези деца, че не ви харесва идеята да искат дъвки? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Дали мога да правя домашна дъвка?

Мнениеот Slavena » 12 Яну 2015, 17:42

Това не вярвам, че може да стане, няма да има нищо общо с еластичността на купената дъвка. :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Дали мога да правя домашна дъвка?

Мнениеот Malina » 13 Яну 2015, 12:00

Не съм чувала досега някой да си е правил домашна дъвка, дали ще може да прави балончета? :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Дали мога да правя домашна дъвка?

Мнениеот Kremiliya » 19 Яну 2015, 12:55

Видях отдолу рецептата за домашната дъвка, за мен това е похабяване на плодовете, по-добре без дъвка. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Дали мога да правя домашна дъвка?

Мнениеот Snejna » 27 Яну 2015, 12:39

НЕ бих се пробвала да си направя домашна дъвка, едно време за дъвка дъвчехме ...от смолата на пчелния мед ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта