Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот M.Tasheva » 28 Юли 2014, 13:09

Вярно е, че темата за вероучение заглъхна, но понеже скоро четох статия за децата в Щатите и религията, та ме наведе това на мисълта дали и тук бихме имали проблем?

Всъщност проблемът на децата в Щатите е, че по-трудно различими стават за тях реалността от измислицата. Представяте ли си какво ще стане ако се въведе и тук вероучение, не че не съществува, но не вярвам голям брой от децата да са се записали на този предмет? По мое мнение, умишлено ще се направи така, че децата ни малко или много да спрат развитието си!

Как бихте приели идеята в училище детето да изучава вероучение и смятате ли, че нашите деца биха тръгнали по същият път на трудно различимите истина - измислица?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот lussy » 28 Юли 2014, 13:14

Да си призная и аз не бих пуснала детето си на вероучение и съм против, ако искам на нещо да го науча - ще го направя, но от това да го знае, до това да трябва да вярва е изключително глупаво!!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот Elica » 02 Дек 2014, 16:42

lussy написа:Да си призная и аз не бих пуснала детето си на вероучение и съм против, ако искам на нещо да го науча - ще го направя, но от това да го знае, до това да трябва да вярва е изключително глупаво!!

Да тъпо е, имам познати, които са пратили децата си на неделно училище и смятат, че това е ОК за тях, но по някакво задължение не мисля, че е добре. Все пак вярата е въпрос на личен избор. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот silver933 » 05 Мар 2015, 13:32

Не ми харесва идеята да има такъв тип учение в училищата, все пак това е личен избор, дали някой ще бъде вярващ или не и как точно ще представи вярата в семейството си. Аз не харесвам идеята за цялото купуване и продаване във вярата, как да го предам това на децата си?!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот S_Milenska » 05 Мар 2015, 13:52

Не ми харесва идеята изобщо, много измислено ми се вижда всичко, може ли пък да не седне да слуша приказки за Онзи свят, хубаво е да на ясно с религията и да я възприема в себе си правилно, но не и да бъде начин на живот и обяснение около него.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот Rali_hr » 10 Мар 2015, 16:37

НЕ съм съгласна, има опции и възможности извън училищата да се вземат подобни курсове и т.н., така че който иска може да си запише детето там.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот Snejna » 10 Мар 2015, 16:58

И на мен не ми харесва идеята, не трябва да се налага задължително, всеки има право да реши каква да бъде вярата му и дали изобщо да има такава. ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Мар 2015, 18:13

Snejna написа:И на мен не ми харесва идеята, не трябва да се налага задължително, всеки има право да реши каква да бъде вярата му и дали изобщо да има такава. ;)

Да аз имам една позната, която е записала детето си на неделно училище, вярно за мен е странно, но тя се чувства добре и го харесва. :) Тъй че избора е неен, а възможности е ясно, че има.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот iwoni » 16 Фев 2016, 13:42

Не бихте записали децата си на вероучение, а в това време българските мюсюлмани изучават чинно Корана и ги надъхват по всякакъв начин! Не знаем как да пазим вярата и името си и резултати са налице!
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Вероучение в училищата, как приемате идеята?

Мнениеот kalina_216 » 24 Мар 2017, 14:20

Всеки има право на избор, значи, защото виждаме как се промива мозък на мюсюлманчетата и давай и нашите деца да им се промие мозъка, че да могат и те да бъдат убийци, може би?
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron