Кои са любимите ви гозби с яйца?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Кои са любимите ви гозби с яйца?

Мнениеот Pipilota » 12 Юни 2015, 06:48

Аз харесвам и тези гнезда от кайма, в които вътре има яйце, само че прословутото гнездо винаги ми изглежда разрушено :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои са любимите ви гозби с яйца?

Мнениеот Локумът » 09 Мар 2016, 16:13

Pipilota написа:Аз харесвам и тези гнезда от кайма, в които вътре има яйце, само че прословутото гнездо винаги ми изглежда разрушено :(

Да, много са добри! Друго, което е много готино, това са картофки, нарязани на тънко и запечени, малко доматен сос и отгоре кашкавал с по едно яйце, многоо вкусно :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои са любимите ви гозби с яйца?

Мнениеот roksana » 10 Мар 2016, 14:31

Много обичам бъркани яйца - слагам им каквото се сетя - шунка, някакви зеленчуци, подправки.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Кои са любимите ви гозби с яйца?

Мнениеот mix_twix » 12 Мар 2016, 13:45

roksana написа:Много обичам бъркани яйца - слагам им каквото се сетя - шунка, някакви зеленчуци, подправки.

Мдам, класика в жанра.
Аз ям много яйца със спанак напоследък, друго, което ми харесва това са яйца с доматен сос. :mrgreen: Все класики :))
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Кои са любимите ви гозби с яйца?

Мнениеот svetlozara » 15 Мар 2016, 13:44

Много обичам печени яйца и си правя много често, Просто ги слагам върху намазнена хартия за печена и във фурната, стават изключително вскуни, а отгоре имат нещо като опаковка :mrgreen:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кои са любимите ви гозби с яйца?

Мнениеот Snejna » 11 Окт 2016, 10:59

Харесвам и разни кошнички, напълнени с яйца. Например тортила, която се слага в кошничка на мъфин, слага се вътре кашкавалче, колбас и се чуква едно яйце, много вкусно и за 20 минути е готово.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кои са любимите ви гозби с яйца?

Мнениеот Mauritius » 11 Окт 2016, 11:13

Яйцата вървят на всичко, аз не мога да се сетя за нещо, с което да не си отиват. Аз правя една капама в омлет, става много хубаво, но доста яйца отиват :smile: .
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Кои са любимите ви гозби с яйца?

Мнениеот Snejna » 11 Окт 2016, 11:22

Mauritius написа:Яйцата вървят на всичко, аз не мога да се сетя за нещо, с което да не си отиват. Аз правя една капама в омлет, става много хубаво, но доста яйца отиват :smile: .

как се прави това?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кои са любимите ви гозби с яйца?

Мнениеот Kaya » 10 Фев 2017, 16:22

Започнах напоследък често да правя яйца във форми за мъфини. Слагам бекон на дъного и на стените, слагам малко зелен лук, чуквам едно яйце и запичам. Става страхотно, 2 такива си вземам с хубава салата става много вкусен обяд. :!: Подходящо е и за децата за училище.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои са любимите ви гозби с яйца?

Мнениеот puhcheto » 10 Фев 2017, 16:58

Snejna написа:
Mauritius написа:Яйцата вървят на всичко, аз не мога да се сетя за нещо, с което да не си отиват. Аз правя една капама в омлет, става много хубаво, но доста яйца отиват :smile: .

как се прави това?


И аз имам такава рецепта, веднъж или два пъти я правих. Прави се омлет от яйцата, на човек две, обикновен омлет, но не се прегъва. Който иска, може да си сложи някакви екстри като кашкавал или сирене, зелен лук, подправки. Отделно капамата се приготвя, като се запържват свински мръвки, като омекнат се слага червен лук и чушка, после гъби, накрая доматки. Като подправки се слага сол, черен и червен пипер, чубрица. В паничка се слага омлета, върху него от капамата, затваряме краищата на омлета и върху чиния обръщаме паничката. Получава се куполче, за гарнитура салатка от домати и краставици е идеална :smile: .
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта